26 ļoti foršas lietas, kuras nāk no Cēsīm. Lepojamies!

31 komentārs

Cēsis jau kopš 19. gadsimta ir bijis kultūras un atpūtas centrs, kurš šobrīd pamazām atgūst savu kādreizējo statusu.

1. Cēsu viduslaiku pils

Cēsu viduslaiku pils entergauja
Viena no lielākajām un izcilākajām viduslaiku pilīm Latvijā, drupas saglabājušās gandrīz pilnā pils augstumā.
Ap 1214. gadu celtā pils sākotnēji kalpoja par Zobenbrāļu ordeņa bruņinieku dzīvesvietu, bet vēlāk par Livonijas ordeņa mestru.
Cēsu pils ir īpašs kultūras tūrisma galamērķis Latvijā, kas ar savu pievilcību spēj piesaistīt arī ceļotājus no ārvalstīm.


Komentēt

2. FiFi

FiFi
100% izstrādāts un ražots tepat Latvijā un testēts Gaujas Nacionālā parka mežos Cēsu apkārtnē. Tas ir labs palīgs visiem ceļotājiem un aktīvā dzīvesveida piekritējiem, kuri māk iedvesmoties un baudīt dabu pašās neiedomājamākajās vietās.

Vairāk uzzini Facebook.
Komentēt

3. Sarunu festivāls LAMPA

Festivāla mājvieta ir Cēsu pils parks. Tā ir platforma visiem, kuri vēlas izteikties, un tiem, kuri vēlas uzklausīt, uzzināt un sarunāties par pasaulē būtiskākajiem jautājumiem arī ar citiem. 
Reizi gadā šeit sabrauc ļoti, ļoti daudz sarunāties un klausīties gribošos, kas, protams, to padara par īpašu festivālu, salīdzinot ar tiem, uz kuriem cilvēki brauc klausīties mūziku un ballēties.
Komentēt

4. Duck Wooddorks

Duck Wooddorks
Šo dēlīšu dizianu ir novērtējuši ne tikai vietējie, bet pasūtījumi nāk no visas pasaules. 
Ģimenes bizness rada stilīgus virtuves koka dēlīšu, kuri ir ne tikai no derīgi, bet arī stilīgi un asprātīgi interjera elementi. 

Seko Duck Wooddorks jaunumiem Facebook lapā.
2 komentāri

5. Pupa

Pupa
Mīlīgs bērnu apģērba zīmols mazajiem modes un komforta cienītajiem. Kvalitatīvs apģērbs, kuru ražo zinoša un mīloša daudzbērnu ģimenes māte no Cēsīm. Un viņai tas izdodas lieliski!

Seko Pupa jaunumiem Facebook lapā.
2 komentāri

6. Kampenuss

Kampenuss
Augstas kvalitātes koka izstrādājumi – mēbeles, durvis, trepes, virtuves piederumi, velosipēdu stūres un turētāji. Labs dizains, kas darināts no Latvijas materiāliem. Tās ir ērti lietojamas un viegli kopjamas lietas, kuras kalpos ilgi un dikti.

Seko Kampenuss jaunumiem Facebook lapā.
Komentēt

7. Solardot

Solardot
Telefonu uzlādes stacija pilsētas centrā, kas ražo enerģiju no saules stariem arī mākoņainā laikā. Cēsīs Salardot lādējamie stendi ir pieejami 5 vietās. Derētu arī citās pilsētās ieviest šādu inovāciju!

Sīkāk par Salordot skaties uzņēmuma mājaslapā.
Komentēt

8. Franco Franco

Mūzikas kolektīvs no Cēsīm, kurš savas pozitīvās kompozīcijas izpilda indipopa stilā.

Grupas jaunumiem seko Facebook lapā.
Komentēt

9. Pancake House

Pancake House
Maza, bet patīkama iestāde ar svaigām pankūciņām un dažādām piedevām. Mīkla ir tik plāna un mīksta, ka praktiski kūst musē. Ideālas brokastis saulainā vasaras dienā vai drūmā lietainā rītā. 

Pankace House jaunumiem seko Facebook lapā.
4 komentāri

10. Veselīgu produktu fabrika

Veselīgu produktu fabrika
Zaļie kokteiļi, krāsainie smūtiji un citi veselīgi dzērieni, kuri darināti no svaigiem augļiem un dārzeņiem. Kokteiļu pasūtījumi tiek pieņemti uz nākamo dienu un saņemšanas laiks tiek saskaņots ar pasūtītāju.

Seko jaunumiem Veselīgu produktu fabrikia Facebook lapā.
2 komentāri

11. Laima Vaikule

Laima Vaikule Personastars
Latviešu mūzikas dīva ir dzimusi Cēsīs 1954. gadā, bet trīs gadu vecumā kopā ar ģimeni pārcēlusies uz Rīgu. Šobrīd par savu dzīvesvietu dziedātāja ir izvēlējusies Jūrmalu, kura jaut trešo gadu pēc kārtas norisinās ari viņas Rendez Vous mūzikas festivāls.

12. Cēsu maize

Cēsu maize
Neliela maiznīca Cēsu vecpilsētas vidū. Maize te tiek cepta no bioloģiski audzētiem pilngraudu kviešu un arī ar pilngraudu plēkšņu (spelta) kviešu miltiem un no dabīga ierauga. Iestādes mērķis ir piedāvāt pircējam tādu maizi, kas ne tikai sastāva vērtības ziņā, bet arī pēc dabas likumiem, ir vispiemērotākā cilvēkam. 

Seko Cēsu maizes jaunumiem Facebook lapā.
1 komentārs

13. Ķimene

Ķimene
Mājīgā Ķimene atrodas Cēsu vecpilsētā, tieši Sv. Jāņa baznīcai. Te var sastapties ar dažādu Latvijā ražotu produktu sortimentu – ēdiens, vīns, suvenīri, kosmētika un bioprodukti. Lielu daļu no veikalā redzamajām precēm ražo vietējie zemnieki un mazie uzņēmumi.

Seko Ķimenei šeit.
Komentēt

14. Pasaules latviešu mākslas centrs

Pasaules latviešu mākslas centrs
Izstāžu zālēs ir skatāmas unikālas ekspozīcijas, ko radījuši latviešu mākslinieki, atrodoties emigrācijā Otrā pasaules kara laikā.
Izstādes tiek regulāri atjaunotas, tāpēc noteikti vērts iegriezties šajā vietā, lai uzzinātu ko jaunu par pašmājas mākslas vēsturē.  

Seko jaunumiei Facebook lapā šeit.
Komentēt

15. A-DOT

A-DOT
A-DOT ir vintage tekstila un koka restaurācijas darbnīca, kas ražo dabai draudzīgus produktus un atdzīvina sen aizmirstās lietas.
Zīmola galvenais mērķis – dot lietām jaunu mūžu. Te top iepirkumu somas no seniem linu galdautiem un dvieļiem, aksesuāri no citām vairs nelietojamām rotām. Kāpēc mest ārā, ja var pārveidot?

Seko A-DOT darbībām Facebook lapā.
Komentēt

16. Zaļa Zāle

Zaļa Zāle
Bioloģiski audzēta gaļa burgeriem, lieliski itāļu vīni, pašu grauzdēta kafija un kultūras pasākumi patīkamā atmosfērā. Un pats labākais - vesels spainis ar fri kartupeļiem. Zaļā Zālē ir jāuzmanās no divām lietām: nenorīt mēli un nepārēsties.

Seko Zaļai Zālei šeit.
2 komentāri

17. Pirmie Latvijas 100 km kosmosā

20. aprīlī ZIINOO komanda ar Latvijas Mobilā Telefona atbalstu organizēja raķetes izmēģinājuma palaišanu. Cēsu lidlaukā palaistā raķete sasniedza 1440 m augstumu un ar izpletni nolaidās turpat Cēsu lidlaukā.

Projekta Pirmie Latvijas 100 km kosmosā mērķis ir radīt raķeti, kas līdz Latvijas simtagdei būs spējīga pacelties 100 km augstumā, sasniedzot atklātā kosmosa robežu.
Komentēt

18. Cēsu alus brūzis

Cēsu alus brūzis videsinstituts.lv
Vairāk nekā četrus gadu simtus Cēsu Vecais alus brūzis kalpojis par vienu no Cēsu pilsētas simboliem. Tas ir atzīts par nozīmīgu vēsturisko mantojumu un iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tomēr pēdējās desmitgades laikā pamests un nepilnīgi izmantots.

Šobrīd ir paredzēts, ka tas varētu kļūt par platformu jaunajiem zinātniekiem, māksliniekiem un citu nozaru speciālistiem.

Lūk, kādi plāni tiek kalti tā atjaunošanai. Skaisti!

Lūk, kādi plāni tiek kalti tā atjaunošanai. Skaisti!

19. Stāstu tornis

Stāstu tornis gramatas.wordpress
Cēsu dzelzceļa laukuma vidū atrodas piecus metrus augsta instalācija, kas atklāta 2013. gada augustā. Stāstu tornis ir brīvdabas lasītava un grāmatu apmaiņas punkts, kur var uzkavēties ikviens interesents un atrast kādu sev tīkamāku lasāmo vielu. To tur ir diezgan daudz - grāmatu tornis pastāv jau četrus gadus, un tā plaukti tiek regulāri papildināti ar jaunu lasāmvielu.
1 komentārs

20. Radošo industriju centrs (co-working) Skola6

Radošo industriju centrs (co-working) Skola6
Bijusī Cēsu Profesionālā vidusskolas ēka ir pārtapusi par radošo koprades namu ar telpām un mērķi attīstīt start-up vidi radošajā un digitālajā industrijā. Darbnīcu telpas tiek iznomātas pašnodarbinātajiem vai uzņēmumiem, kuru darbība saistās ar radošajām industrijām - māksla, mūzika, dizains, amatniecība u.c. Šobrīd darbnīcās jau strādā tērpu dizaineres, gleznotāji, mūziķi, kā arī notiek dažādi kultūras pasākumi.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

21. Fonoklubs

Fonoklubs laiki.lv
2007. gadā dibināts mūzikas klubs jau ir pārvērties par mazo leģendu, kur regulāri norisinās gan dzīvās mūzikas koncerti, gan citi pasākumi mūzikas baudītajiem un dejot gribētājiem. Turklāt jau ceturto gadu pēc kārtas norisinās festivālas Fono Cēsis, kas ir vienīgais bezmaksas mūzikas festivāls Latvijā.

Seko Fono jaunumiem šeit.
Komentēt

22. Signe Meirāne

Signe Meirāne
Četras sezonas galvenā redaktore, vairāku pavārgrāmatu un bloga autore. 
Dzīvojot Cēsīs, Signes ģimenei vienmēr ir bijis pašiem savs dārzs, kurā auga viss kaut kas, bet to, kas neauga, viņi dabūja no omēm un radiem. Viņa vienmēr ir zinājusi, ka veselīgāk ir izvēlēties dabīgus produktos, ko arī darīja.
Tagad Signe ir laimīga māte un recepšu autore. Viņa ir sarakstījusi deviņas grāmatas un žurnāla Četras Sezonas redaktore.

Komentēt

23. Ruckas mākslinieku rezidence

Ruckas mākslinieku rezidence
Vecās muižas saimnieki Kaspars un Ieva uz Cēsīm pārvācās 2012. gadā. Pēc atjaunošanas un iekārtošanās darbiem 2014. gadā Ruckas rezidencē notika pirmais pasākums: Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola.
Šī unikālā vieta ir radošs patvērums dažādu jomu māksliniekiem, kuri vēlas izbraukt ārpus galvaspilsētas un nodoties savam darbam kādā no muižas verandām, savā personīgajā numuriņā vai parka ēnā.

Vairāk par Rucku uzzini šeit.

1 komentārs

24. Mākslas telpa Mala

Mākslas telpa Mala
Vēl viens neatņemams elements no Cēsu radošā gara - izstāžu zāle, kafejnīca, dizaina veikaliņš, lasītava un vieta, kur notiek koncerti. Ja esi kādreiz šajā pilsētā, noteikti ienāc pabaudīt māksliniecisku atmosfēru un satikt foršus cilvēkus.

Vairāk uzzini šeit.
1 komentārs

25. Vidzemes koncertzāle

Vidzemes koncertzāle
Visbiedzot viena no spožākajām Cēsu pērlēm - moderna koncertzāle, kurā regulāri notiek pasākumi, uz kuriem ir vērts atbraukt pat no Rīgas. Šajai pilsētai bija ļoti nepieciešams šis Vidzemes kultūras punkts! 

Šobrīd koncertzālē norisinās Teātru Grand Prix - pasākuma ietvaros skatītāji var apmeklēt labākās Latvijas teātru izrādes.
Komentēt

26. Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls
Bet iemesls, kāpēc daudzus rīdziniekus jūlija beigās un augusta sākumā var satikt Cēsīs, noteikti ir mākslas festivāls, kurā mēneša laikā notiek daudz dažādu pasākumu. Izstādes, koncerti, kino, teātris, priekšlasījumi, performances... Tieši šis pasākums kopš 2007. gada ļoti spilgti iezīmē pilsētus vārdu Latvijas kultūras dzīves kartē.

Šogad norisinās no 15. jūlija līdz 19. augustam. Pasākumu programmu apskati šeit.
3 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri