20 šī gada notikumi, kas ļaus ticēt labajam un lepoties ar līdzcilvēkiem

8 komentāri

Ik dienu nākas lasīt sliktas ziņas, tāpēc atslodzei atgādinājums par 2017.gadā notikušajām labajām lietām.

1. Labdarības maratonā "Dod pieci" kopā tika saziedoti 358 121,87 eiro

Labdarības maratonā "Dod pieci" kopā tika saziedoti 358 121,87 eiro
Šogad labdarības maratons vāca ziedojumus atbalsta programmai "Plecs", kas ar dažāda veida konsultācijām palīdzēs ģimenēm, kuras ir gatavas adoptēt bērnus no bērnu nama. Nedēļas laikā kopīgiem spēkiem tika savākti 358 121,87 eiro, un vislielāko naudas summu sniedza “draugiem.lv” dibinātājs Lauris Liberts, ziedojot 55 555 eiro par dziesmu “What a Wonderful World”.
1 komentārs

2. Suņu pilna lidmašīna - aviokompānija izglābj dzīvniekus no viesuļvētras

Suņu pilna lidmašīna - aviokompānija izglābj dzīvniekus no viesuļvētras
Kad Hjūstonu ASV plosīja viesuļvētra Hārvijs, aviokompānija "Southwest" izglāba gandrīz 100 dzīvnieku, kuri bija apdraudēti un palikuši bez pajumtes. Ar aviokompānijas lidmašīnu šie zvēri tika nogādāti uz Sandjego, kur par dzīvniekiem parūpējās vietējās patversmes.
Komentēt

3. Sieviete savas kāzu svinības veltīja bezpajumtniekiem

Sieviete savas kāzu svinības veltīja bezpajumtniekiem
Kādai amerikānietei nedēļu pirms savām kāzām nācās tās atcelt. Uzzinājusi, ka naudu par izplānotajām izmaksām, tai skaitā vakariņām 170 viesiem, nav iespējams atgriezt, viņa nolēma skumjo notikumu pārvērst labdarībā. Uz izīrēto vietu, kas bija paredzēta svinībām, tika aicināti vietējie bezpajumtnieki, kuriem tika klāts plānotais kāzu galds ar izsmalcinātiem ēdieniem, tai skaitā kāzu torti. Vieta tika dekorēta pēc līgavas kāzu plāna, un, lai uzaicinātie viesi iederētos smalkajā atmosfērā, vietējie iedzīvotāji bezpajumtniekiem ziedoja saviesīgas drēbes.
Komentēt

4. Latvietis radījis palīgierīci bērniem ar kustību traucējumiem

Latvietis radījis palīgierīci bērniem ar kustību traucējumiem
Skolēns Valters Krētainis, kurš Liepājā apgūst koka dizainu, izveidojis unikālu un inovatīvu projektu “Solis pa solim”, kas ir speciāli radīta palīgierīce bērniem ar kustību traucējumiem. Par to vairāk vari lasīt šeit.
Komentēt

5. Vienošanās par 73 miljoniem jaunu koku Amazones lietus mežā

Vienošanās par 73 miljoniem jaunu koku Amazones lietus mežā
Apzinoties postījumu, kas nodarīts dabai, masveidā izcērtot kokus Amazones upes apgabalā, vides aizsardzības speciālisti šogad vienojušies, ka lietus mežā tuvāko gadu laikā tiks iestādīti 73 miljoni jaunu koku.
1 komentārs

6. Latvijas skolēni - vieni no pasaules līderiem lasītprasmē

Latvijas skolēni - vieni no pasaules līderiem lasītprasmē la.lv
2017. gadā tika paziņoti rezultāti starptautiskam lasītprasmes novērtēšanas pētījumam 4. klasēm. Starp 50 valstīm, Latvijas skolēni ieņem 11.vietu, apsteidzot tādas valstis kā Dānija, Lietuva, Beļģija, Nīderlande, Itālija, Vācija, ASV un citas.
Komentēt

7. Lielais Barjerrifs varēs eksistēt vēl nedaudz ilgāk

Lielais Barjerrifs varēs eksistēt vēl nedaudz ilgāk
Šis maģiskais dabas veidojums un tā ilgstoša pastāvēšana ir apdraudēta, tomēr zinātnieki ir atraduši veidu, kā pavairot daļas no rifa, tā papildinot un aizstājot jau bojātās. (Citas apdraudētas, tūristu iemīļotas vietas vari aplūkot šeit.)
Komentēt

8. Šogad Latvijā - vairāk laulību nekā pērn

Šogad Latvijā - vairāk laulību nekā pērn
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, šī gada pirmajos deviņos mēnešos jau bija reģistrēts par 227 laulībām vairāk nekā 2016.gadā. Varam lepoties ar 10 996 noslēgtām laulībām šī gada pirmajos deviņos mēnešos, kā arī ar šajā posmā 15 723 Latvijā dzimušiem bērniem.
Komentēt

9. Latvijā radīts savienojums atmiņas uzlabošanai un epilepsijas ārstēšanai

Latvijā radīts savienojums atmiņas uzlabošanai un epilepsijas ārstēšanai delfi.lv
E1R jeb metilfenilpiracetāms ir jauna viela, kas varētu kalpot kā daudzsološs savienojums atmiņas traucējumu un epilepsijas ārstēšanai. Tas ir viens no pasaulē pirmajiem modulatoriem, kas uzlabo atmiņas procesus un novērš krampjus. Pamatojoties uz zinātnieku iegūtajiem rezultātiem par jaunā savienojuma iespējamo pielietojumu klīniskajā praksē, tikuši reģistrēti 6 ārvalstu patenti un publicēti 5 raksti prestižos starptautiskos zinātniskos žurnālos.
Avots: ecomedia

Komentēt

10. 80 cilvēku ķēde, lai glābtu slīkstošu ģimeni

80 cilvēku ķēde, lai glābtu slīkstošu ģimeni
Kad spēcīga straume Floridas pludmalē aiznesa prom divus brāļus, viņu ģimene metās puišus glābt. Arī viņi tika ierauti straumē, no kuras nespēja tikt ārā, lai peldētu uz krastu. Pludmalē sapulcējās 80 cilvēku, kuri stājās rindā cits aiz cita, lai briesmās nonākušos un pārgurošos cilvēkus kopīgiem spēkiem nogādātu atpakaļ uz sauszemes.
Komentēt

11. Mairis Briedis saņemto valdības prēmiju noziedo labdarībai

Mairis Briedis saņemto valdības prēmiju noziedo labdarībai
Aprīlī Bridis uzvarēja cīņā ar Marko Huku, un valdība nolēma sportistu apbalvot, izmantojot līdzekļus neparedzētiem gadījumiem un piešķirot viņam prēmiju 28 458 eiro apmērā. Mairis izvēlējās naudu netērēt savām vajadzībām un ziedoja to labdarībai, atvēlot to jauniešiem. Ir zināms, ka bokseris bieži atbalsta jaunu cilvēku izaugsmi un iniciatīvas. 
3 komentāri

12. Desmit gadus vecs puika glābj gepardus

Desmit gadus vecs puika glābj gepardus
Mazais ASV iedzīvotājs centīgi vāc ziedojumus, kurus velta savvaļas dzīvnieku glābšanas asociācijai Namībijā. Lai gūtu līdzekļus, viņš savās mājās pārdod limonādi, ziedus un t-kreklus, organizē skeitborda ballītes. Namībijā viņš asociācijai palīdz ar ēdināšanas un uzkopšanas darbiem. Minētā biedrība cīnās pret gepardu medībām, veicinot sabiedrības cieņu pret savvaļas dzīvniekiem, glābjot ievainotos dzīvniekus un veidojot pasākumus, lai izvairītos no gepardu un cilvēku sadursmēm.
Komentēt

13. Labas ziņas Centrālāzijas faunai un sniega leopardiem

Labas ziņas Centrālāzijas faunai un sniega leopardiem
Kopš 2017. gada sniega leopardi vairs neatrodas apdraudēto sugu sarakstā. Tomēr šo dzīvnieku skaits laika gaitā ir strauji sarucis, un tajā vainojamas slepenās medības. Taču ir pamats priecāties, ka šī suga uz doto brīdi vairs oficiāli netiek uzskaitīta kā apdraudēta. Ja vēlies glābt sniega leopardus, apmeklē vietni šeit. 
Komentēt

14. Bišu populācijām - pieaugums

Bišu populācijām - pieaugums
Bišu apdraudētība ir arvien plašāk apspriests temats, jo bez tām mainītos daba un arī cilvēku dzīve. Tomēr šis gads nesis arī labas ziņas - bišu populācijas palielinājušās par 27 procentiem.
Komentēt

15. Pieaudzis balto degunradžu skaits

Pieaudzis balto degunradžu skaits
Šī suga visiem zināma kā īpaši apdraudēta, jo cilvēki ir alkatīgi pēc šo dzīvnieku ragiem, tāpēc ir ļoti daudz mednieku, kuri pretlikumīgi nodarbojas ar medībām un tirgošanos. Tomēr situācija ar degunradžu skaitu ir nedaudz uzlabojusies, un sugas oficiālais statuss šobrīd ir "gandrīz apdraudēts". Dabas aizstāvju pasaulē šis tiek uzskatīts par īpaši nozīmīgu un veiksmīgu sugas saglabāšanas stāstu, jo baltie degunradži vēl pavisam nesen bija gandrīz pilnībā izmiruši. Ja vēlies palīdzēt, dodies uz vietni šeit. 
Komentēt

16. Arī pandas tikušas ārā no apdraudēto sugu saraksta

Arī pandas tikušas ārā no apdraudēto sugu saraksta
Kaut arī šo zvēru nākotne vēl aizvien nav pilnīgā drošībā un sugas statuss ir nomainīts uz "neaizsargāts", ir pamats priecāties par progresu un cerēt, ka šie dzīvnieki mūsu planētu apdzīvos vēl ilgu, ilgu laiku.
Komentēt

17. Izraēlas zinātnieki nākuši klajā ar jaunu ALS ārstniecības metodi

Izraēlas zinātnieki nākuši klajā ar jaunu ALS ārstniecības metodi
Amiotrofā laterālā skleroze (ALS), ko dažreiz sauc par Šarko slimību vai Lū Gēriga slimību ir strauji progresējoša, vienmēr letāla neiroloģiska slimība, kuras laikā novēro augšējo kustību neironu (motoneironu) sairšanu. Pirms pāris gadiem populārais "Ledus spaiņa izaicinājums" savāca ziedojumus slimības izpētei, un nu Izraēlas zinātnieki atklājuši, kā atjaunot nervu sistēmas imūno aizsardzību un paildzināt dzīves garumu slimniekiem. Šis atklājums varētu palīdzēt arī tādu slimību kā Parkinsona un Alcheimera ārstēšanā.
Komentēt

18. Ģimene Latvijā paši saviem spēkiem uzceļ māju

Ģimene Latvijā paši saviem spēkiem uzceļ māju
Pateicoties Jēkabam Dimiteram, šogad varējām iepazīties ar viņa mājas celšanas procesu no paša sākuma un materiālu iegādes. Šis stāsts iedvesmo un fascinē, jo nu viņa ģimene var dzīvot mājā, kurā viss ir pašu rokām veidots un būvēts. Video skaties šeit.
1 komentārs

19. Atklāts veids, kā ārstēt smagus apdegumus bez paliekošām rētām

Atklāts veids, kā ārstēt smagus apdegumus bez paliekošām rētām
Apdegumus parasti ir grūti ārstēt un pēc tiem paliek pamanāmas rētas, taču 2017. gadā zinātnieki no "ReovaCare" nākuši klajā ar ierīci, kura uz brūcēm izsmidzina paša cietušā cilmes šūnas. Tās ļauj bojātajai ādai ataugt bez rētām. Ar šīs ierīces palīdzību jau veiksmīgi ārstēti cilvēki ASV un Vācijā.
Komentēt

20. Francijā - mazāk izšķiesta papīra, vairāk koku

Francijā - mazāk izšķiesta papīra, vairāk koku
Šogad Grenobles pilsēta Francijā pavisam aizliegusi reklāmas stendus pilsētvidē - parkos, pieturās un tamlīdzīgās vietās. Tur, kur iepriekš atradās šāda veida izkārtnes, tagad ir iestādīti koki, lai pilsēta būtu zaļāka.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri