Vai zināji, ka šodien ir starptautiskā laimes diena? Laimīgu!

Komentēt

Tāda lieta patiešām ir, un to atzīmē visa pasaulē.

Laime ir lieta, ko mēs bieži novēlam viens otram, taču to ir tik grūti sasniegt! Dažreiz grūti justies laimīgam pat tad, ja ir visi priekšnoteikumi – jumts virs galvas, pilns ledusskapis un vēders, darbs, izglītība un mīļotais cilvēks. Un tik un tā pie laimes sajūtas ir jāstrādā! Tomēr ir cilvēki, kuri uzskata – laimei ir jābūt cilvēku pamattiesību sarakstā. Redz, cik interesanti!

Tad nu ik gadu 20. martā tiek atzīmēta vispasaules laimes diena. Kas tad tur tik īpašs, kāds var domāt, ir jau arī šokolādes kūku dienas, cīsiņu dienas un “izpeldini savu pīlīti” dienas (ok, šo mēs izdomājām). Tomēr laimes dienas sakarā viss nav tik prasti un banāli. 

Dienu kā atzīmējamu pasākumu radīja indiešu biznesmenis, filantrops, politiķis un filosofs Džeims (ar vienu “s”) Illiens, kurš 2009. gadā sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju radīja veselu apakšprojektu – United Nations New Economic Paradigm, kura vadmotīvs ir hapitālisms. Jā, mēs nepārrakstījāmies – Džeims uzskata, ka jaunā tipa ekonomikai ir jādara cilvēkus laimīgus, tāpēc kapitālisma vietā jānāk hapitālismam, atvasinot to no angļu vārda “happy” – laimīgs. Hapitālisms tiecas izmantot jaunas tehnoloģijas un inovācijas, lai veicinātu cilvēku un sabiedrību attīstību, uzlabotu dzīves apstākļus, vienkāršotu finansiālo sistēmu, attīrītu vidi un, jā, padarītu cilvēkus laimīgus. Jo kāda jēga no jaunas, tehnoloģiski smalkas pasaules, ja mēs visi esam nelaimīgi? 

Tad lūk, jau no 2013. gada visa pasaulē ir tāda vispasaules laimes diena. Starp citu, arī slavenais Farela Viljamsa hits “Happy” ir šīs dienas iedvesmots! Noklausāmies vēlreiz?

 

Diena tomēr ir kas vairāk par pliku priecāšanos. Tajā regulāri tiek pieņemtas dažādas iniciatīvas ar mērķi novērst badu, trūkumu, medicīnas nepieejamību u.c. mūsu pasaules daļā gluži aizmirstas lietas. Turklāt, ieteikumi ir patiešām jēdzīgi! Nu, piemēram:

 • Ziedo to, kas pašam nav vajadzīgs – kāds cits to novērtēs un būs ļoti priecīgs
 • Palīdzi bērniem tavā apkārtnē iegūt labāku izglītību (kādudien tu būsi vecs, un viņi vadīs valsti)
 • Iestājies pret seksistisku, diskriminējošu naidrunu un uzvedību
 • Nodod otrreizējai pārstrādei tam piemērotus atkritumus
 • Iestādi koku

U.c. Visas iniciatīvas atradīsi šeit.

Laimes dienai ir pat vesela komūna! Kas, ja godīgi, izskatās ļoti forša un, hmmm, laimīga. Un ikviens tai var pievienoties!

Tomēr ko darīt tiem, kas nekādās komūnās iesaistīties nevēlas, tomēr gribētu just mazliet vairāk laimes savā ikdienā? Te būs daži vienkārši ieteikumi:

 • Dari to, kas iepriecina cilvēkus, kurus mīli. Jūs visi no tā kļūsiet priecīgāki!
 • Tērē naudu pieredzei, ne mantām. Mantas izbeidzas, bet pieredze maina tavu dzīvi.
 • Biežāk runā ar labiem draugiem un citiem tuviniekiem.
 • Pārstāj dusmoties – tu taču labi zini, ka tam nav nekādas jēgas.
 • Ziedo un palīdzi citiem – tas vienmēr liek justies labāk.
 • Nebaidies kļūdīties. Uztver savas kļūdas par eksperimentu! Tā nejutīsies nelaimīgs, kad kaut kas neizdosies.
 • Ja iegādājies lietas, pērc nevis lētākas un štruntīgākas, bet tās, kas tev patiešām sagādā prieku.
 • Pavingro! Vienkārši pavingro.
 • Izjūti pateicību. Dzīve īstenībā ir ļoti forša lieta, un ir gana daudz cilvēku, kam tu par to vari pateikt paldies. Tā arī izdari.

 

Un tver lietas vieglāk. Laime neatnāk saspringumā. Lai tev priecīgi!

 Avoti: 1, 2, 3, 4.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru