Francūzis Pols pieņem izaicinājumu: 10 randiņi Rīgā 2 nedēļu laikā

Komentēt

Lasi par to, kā viņam gāja - interesantas pārdomas un novērojumi no malas par Rīgas meiteņu randiņu paradumiem.


 

Pols Rīgā ieradās pirms pāris mēnešiem, lai strādātu pie savas doktora disertācijas. "Lai nomainītu vidi (lasiet: būtu tālāk no savas bijušās), kā arī, godīgi sakot, tāpēc ka šeit ir lēta dzīvošana," raksta autors. Polam izdevās ātri atrast draugus, šeit viņš jūtas labi, neskatoties uz to, ka laikapstākļi esot diezgan depresīvi.

Kādā vakarā, ballējoties kopā ar draugiem, pēc ceturtās alus glāzes, viņi izdomājuši izaicināt francūzi - iepazīt Rīgas randiņu īpatnības.

Tātad izaicinājums: 10 randiņi 2 nedēļās.

"Nākamā rītā pamodos ar briesmīgām paģirām un neskaidrām atmiņām par iepriekšējo vakaru," raksta Pols. Bet pirmais, par ko atgādināja viņa draugi - par derībām. Uz spēles likti 36 aliņi. Negribēdams zaudēt derībās, viņš nolēmis lejuplādēt iepazīšanās aplikāciju un ķerties pie randiņu sarunāšanas.

Pēc dažādiem pārdzīvojumiem, iepazīstoties internetā, kurus Pols neapraksta, viņam izdevies sarunāt 10 randiņus. Un, lūk, kā viņam tajos gājis.

 

1. Kristīne - miegainā ballīšu meitene

"Pēc nelielas sarunas tiešsaistē viņa piekrita satikties uz tasi kafijas. Es nervozēju un biju nepacietīgs, nevarēju sagaidīt, kad šis trakais piedzīvojums sāksies, tāpēc arī šis randiņš bija viens no dīvainākajiem. Vai esat kādreiz mēģinājuši pārliecināt meiteni nākt uz satikšanos 9 no rīta svētdienā? Man paveicās - acīmredzot, cilvēki Rīgā nav guļavas, jo viņi vienkārši neguļ. Vismaz Kristīne nē, viņa atnāca mani satikt pēc garas nakts ballēšanās kopā ar draugiem. Viņa bija ļoti simpātiska, bet no viņas nesa pēc alkohola, kas nav īpaši pievilcīgi sestdienas rītā. Turklāt viņa bija ļoti miegaina un brīžiem atslēdzās (iesnaudās), tāpēc drīz vien pavadīju viņu uz tramvaju. Bet patiesībā - viņa bija ļoti simpātiska."

 

2, 3 un 4. Olga, Ieva un Sabīne - briesmīgās trīnītes

"Nepārprotiet mani - es negāju uz randiņu ar māsām! Šie randiņi pat nenotika vienā dienā, vienā secībā un neviens nebija viens otram radinieks. Visi trīs bija kafejnīcas randiņi, kurus sarunāju online, un meitenes kaut kādā dīvainā kārtā tikpat labi būtu varējušas būt māsas. Olga vienkārši nevarēja aizvērties - man šķiet, ka es nepateicu vairāk par trim teikumiem mūsu 2 stundu garajā tikšanās reizē. Ieva, kā es to diezgan ātri uzzināju, nemaz nemācēja runāt angliski, bet aizpildīja klusuma pauzes ar skaļiem un, ja godīgi, ļoti nepatīkamies smiekliem. Bet trešā... Es pat vairs neatceros, ko viņa teica un kādā valodā... Meitene bija tik specīgi sasmaržojusies pirms mūsu rendez-vous, ka man bija nelaba dūša, un es nevarēju padomāt ne par ko citu, kā vēsmiņu svaiga gaisa."

 

5. Anna - visromantiskākais... un visdīvainākais randiņš

"Biju pirms tam viņu jau saticis ballītē pie drauga, viņai bija sapņainas acis un noslēpumains smaids. Beidzot man bija labs iemesls saņemties uzaicināt viņu uz randiņu - šķiet, ka viņa priecīgi piekrita, turklāt teica, lai neko neplānoju, viņai jau kaut kas esot padomā. Un viņai tiešām bija... mēs pavadījām 3 stundas Centrāltirgū un lielveikalos, meklējot mellenes, kurs bija pazudušas no zemes virsas. Tāpat kā pēc šīs aukstās, skaistās un dīvainās dienas pazuda arī pati Anna."

 

6. Sandra - meklējot izeju

"Šis randiņš sākās visai vecmodīgi. Mans latviešu draugs Māris iedeva man telefona numura "čiksei no universitātes". Tā nu mēs nolēmām iziet paballēties ar viņu un viņa studiju biedriem. Man tika solīts īpašs pasākums - gājiens uz vienu no populārajiem escape room. Un, jā tas bija ļoti īpašs! Sandra pamatīgi pārbijās, jo tika ieslēgta šaurā telpā, viņa klusi sēdēja maliņā, lielas asaras ritēja pa viņas vaigiem. Es nevarēju sagaidīt to brīdi, kad atradīsim izeju."

 

7. Rita - noir désir

"Kad pirmoreiz ieraudzīju viņu iepazīšanās aplikācijā, man aizrāvās elpa. Tas pats notika, kad satiku viņu dzīvē - tam gan nebija nekāda sakara ar viņas fotogrāfijām. Ar to es gribu teikt, ka sagaidīju, ka viņas seja būs tikpat skaista kā bildēs - pīrsingi, daudz kosmētikas un badass attieksme, bet... Mēs iedzērām aliņu alternatīvās mūzikas klubā Vecrīgā un šķīrāmies - viņa tur palika ar draugiem, es aizgāju... uz citu randiņu."

 

8. Laura - vai redzi jūru?

"Aizņēmos mašīnu no sava drauga un sekoju rūpīgām instrukcijām, kur atrast Lauru kādā no padomju laika priekšpilsētām pa ceļam uz Jūrmalu. Kādu laiku gaidīju mašīnā, tad viņa palūdza man uzkāpt augšā un kaut ko palīdzēt. Mani aizkustināja viņas mammas ziņkārīgais smaids, kā arī mopša krākšana un histēriskais pieprasījums palīdzēt izjaukt vecu skapi. Mēs tā arī netikām līdz jūrai, bet brokastu pankūkas nākamajā rītā bija ļoti garšīgas."

 

9. un 10. Saša un Oļesja - ne katra loze ir laimīga...

"Saša bija ļoti jauka meitene, kura runāja franciski - palika iespaids, ka es biju viņas iespēja pieslīpēt valodas zināšanas - mēs joprojām čatojam reizi pa reizei. Bet Oļesja... Viņa lūdza, vai varam satikties pie Laimas pulksteņa, kad atnācu, atsūtīja ziņu: "Piedod, es nedomāju, ka mums kaut kas sanāks." Redz, kā - ir tomēr cilvēki pasaulē, kas spēj pretoties franču šarmam."

 

Galu galā, Pols spriež, ka vismaz labi pavadījis laiku, iepazīstot Rīgas meiteņu randiņu paradumus. Turklāt viņa latviešu draugi Māris un Ēriks nosprieduši, ka viņš vinnējis derībās (lai arī Oļesja atcēla randiņu).

"Tā nu es izdzēru laimēto alu un nolēmu visu šo pierakstīt un vēlreiz uz randiņu aicināt Lauru. Bet tas jau ir cits stāsts..."

 

Pola raksts publicēts portālā Buzzfeed.

 
 
 

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru