Amerikāņi turpina jūsmot par latviešu basketbola talantu Porziņģi

Komentēt

Gan sociālajos tīklos, gan veikalos, gan citur.

Ziemeļamerikas iedzīvotāji turpina jūsmot par Latvijas basketbolistu Kristapu Porziņģi, kurš veiksmīgi aizvada savu pirmo sezonu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), pārstāvot Ņujorkas "Knicks"komandu. Ja pirms sezonas daudzi sporta eksperti kritiski raudzījās latvieša iespējas sekmīgi iekļauties NBA, tad tagad lielākā daļā domas jau ir mainījuši. Tas pats attiecināms uz basketbola līdzjutējiem.

Porziņģim pa simtiem, dažbrīd tūkstošiem dienā aug sekotāju skaits tviterī

Kopš veiksmīgā sezonas sākuma basketbolistam strauji turpina augt sekotāji arī sociālajos tīklos. Tviterī pēc katras spēles jaunu sekotāju skaits aug tūkstošiem. Turklāt nedēļās sākumā vienas nakts laikā latvietim piesekoja pat vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku.

"Sociālie tīkli ir palikuši pilnīgi nevaladāmi. Sekotāji nāk klāt visu laiku, kā arī tieku pieminēts gandrīz visur," atzīst Porziņģis. "Pēc pēdējās spēles ieliku tviterī bildi, nebiju gaidījis, ka sekotāji turpinās komentēt un dalīties ar to ik pēc sekundes." Tomēr Kristaps skaidro, ka ar zvaigžņu slimību vēl nav saslimis un koncentrējas katrai nākamajai spēlei. "Es nelidoju nekur gaisā, koncentrējos savam sniegumam un katrai spēlei, kas tuvojas. Daru to, ko liek treneris. Pārējais nāk pēc tam."

Latvietis regulārs viesis uz sporta avīžu vākiem

Ļoti bieži amerikāņi Porziņģa seju ierauga ne vien tv ekrānos, bet arī uz sporta avīžu un žurnālu vākiem. Teju pēc katra veiksmīgi aizvadīta mača Porziņģa attēls noklāj daļu sporta izdevumu pirmajām lappusēm. Protams, vairāk tas novērojams Ņujorkas izdevumos, bet nereti arī citu pilsētu avīzēs. Tāpat būtiski pieaugušas arī intervijas ar basketbolistu, gandrīz katrs vietējais medijs mēģina izvilināt no liepājnieka kādu vārdu.

Porziņģis ticis pie jaunas iesaukas "Zinger", par kuru gan nejūsmo

Vārdam "Zinger" gan ir vairāki tulkojumi, tomēr līdzjutēju vērtējumā tas noteikti būs domāts kāds no šiem - "šokējošs", "pārsteidzošs", "negaidīts", "sensācija." Kristaps gan nav īpaši priecīgs par šo iesauku, atzīstot, ka labprāt vēlētos, lai viņu dēvē vienkārsi par "KP", kas ir atvasinājums no vārda un uzvārda pirmajiem burtiem. "Pirmo reizi par "Zinger" mani dēvēja Spānijā viens no treneriem. Tobrīd to īpaši neņēmu galvā, jo man patika treneris, iesauka gan negāja pie sirds. Kopumā neesmu īpaši apmierināts ar šo vārdu, tāpēc esmu gatavs uzklausīt jaunus piedāvājumus no faniem," skaidro latvietis. Tikmēr kāds ķīniešu žurnālists latvietim izteicies, ka viņam vislabāk piestāvētu iesauka "Godzingis", kas atvasināta no filmas par "Godzilla".

Ņujorkas veikalos strauji izpērk Porziņģa fanu kreklus

Ņujorkas pilsētā pēdējās dienās būtiski pieaudzis pieprasījums pēc Porziņģa fanu krekliem. Pēc lieliskas Porziņģa debijas NBA, vietējā prese novērojusi, ka ikdienā veikalos palikuši vien daži krekli, turklāt oficiālajā NBA mājaslapā tie pat pēdējās dienās nav bijuši pieejami.

"Pēc otrdien izcīnītās uzvaras, kurā Kristaps aizvadīja līdz šīm labāko spēli NBA karjerā, pieprasījums pēc krekliem bija milzīgs. Trīs dienās pārdoto kreklu apjoms bija tāds pats kā visas iepriekšējās nedēļas laikā. Šobrīd krekli ir pieejami 40 veikalos Ņujorkā, bet no nākamās nedēļas produktu skaits katrā no tiem četrkāršosies. Viņa krekls šobrīd ir pārliecinoši populārākais visā komandā," pauda sporta apģērbu veikala "Modell’s" pārstāvis Deivs Brauns.

"Modell’s" interneta veikalā pēc otrdienas cīņas tika izpārdoti visi pieejamie Porziņģa krekli, bet blakus "Knicks" spēļu arēnai atrodošajā fanu veikalā krekli bija palikuši mazāk par desmit. Šobrīd kreklu plaukti atkal, visticamāk, ir papildināti. Porziņģis šobrīd aizvadījis vien 12 spēles NBA karjerā, bet jau kļuvis par Ņujorkas kluba fanu mīluli. 

Arī tviterī lietotāji izsaka vēlmi tikt pie Porziņģa krekla

1.  

2.  

3.  

4.  

5.  

6.  

7.  

8.  

9.  

10.  

Līdzjutēji spēles laikā izkliedz saukli: "Porziņģi! Porziņģi!"


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru