Kurš banāns ir veselīgāks: pilnīgi zaļš vai ar brūniem plankumiem?

8 komentāri

Jo veikalā var nopirkt visādus.

Vieniem garšo zaļgani banāni, bet citi var ieēst tikai tādus, kuri sākuši jau gandrīz bojāties. Un patiešām - garša ir viena no lietām, kas būtiski atšķiras. 

Jo banāni ir vairāk nogatavojušies, jo saldāki tie kļūst.

Garšas īpatnības mainās tādēļ, ka nogatavošanās procesā fermenti noārda cieti (kas ir glikozes polimērs augos) līdz cukuriem (monosaharīdiem, disaharīdiem) - tie padara banānu saldāku. Tāpēc - ēdot ļoti gatavu banānu - tu ēd teju vai tīru cukuru. Šo ņem vērā, ja vēlies notievēt - izvēlies banānus nr. 3 vai nr. 4.

Bet ir viens "Bet"

Patiesībā banāns ar brūniem punktiņiem un plankumiem ir daudz veselīgāks. Japāņu zinātnieki ir pierādījuši, ka tieši šajā stadijā šim auglim piemīt pretvēža un antioksidanta īpašības.

Vielu, kuru izdala miza, zinātnieki sauc par TNF jeb Tumor Necrosis Factor - audzēja nekrozes faktoru. Tā spēj cīnīties ar anormālām šūnām cilvēka organismā. Jo vairāk brūno plankumu, jo vairāk šo vielu ir banānā un jo labvēlīgāka būs tā ietekme uz tavu imūnsistēmu.

Attēlā redzamajā skalā banāns nr. 7 ir astoņas reizes veselīgāks par banānu nr. 1. 

Šī informācija attiecas tieši uz tiem vidēja lieluma banāniem, kurus esam ieraduši redzēt veikalu plauktos. Der zināt, ka mazie jeb mini banāni ir veselīgāki tieši tad, kad ir zaļāki. Mazajos banānos ir daudz vērtīgu minerālvielu un vitamīnu, piemēram - vienā ir 300 miligramu nātrija. Tātad pietiek apēst 3, lai nodrošinātu diennakts devu.

IETEIKUMS

Ja nevēlies uzņemt tik daudz cukura, tomēr gribi veselīgo efektu, ēd nr. 7 kopā ar riekstu sviestu. Tajā esošie tauki palēninās cukuru uzņemšanu.

 


Vērts izlasīt
Komentāri