Cilvēki, kas bieži kavē, ir radoši, optimistiski un veiksmīgāki par citiem

Komentēt

Zināms, ka pierasts kavētājus uzskatīt par nevīžām, kuri neko nevar paspēt. Tomēr pētījumi patiesībā liecina par pretējo. Arī tu bieži kavē? Izlasi!

Visi cilvēki iedalās divās daļās – tajos, kas ir šausmās par kavētām 10 minūtēm, un tajos, kas priecājas, ka šoreiz kavē tikai 10 minūtes. Protams, ka mūsdienu saspringto grafiku pasaulē kavēšana ir Ļaunums un tiek uzskatīta par riebeklību, tomēr pētījumi skaidro, ka tā nemaz nav.

KAVĒTĀJI NAV SLINKI BEZKAUŅAS

Izņemot, protams, gadījumus, kad ir, taču bezkauņas ir bezkauņas visā. Normāli cilvēki, kas kavē, lielākoties kavē nevis tāpēc, ka uzskatītu tavu laiku par mazāk vērtīgu, bet gan tāpēc, ka cenšas paveikt 100 lietas vienlaicīgi (un nereti arī paveic). Tomēr šī iemesla dēļ viņiem pazūd laika izjūta. Sandiego Universitātes Psiholoģijas departamenta pētnieks Džefs Konte ir pētījis šo fenomenu un secinājis, ka multitāskeri biežāk kavē darbu nekā viņu kolēģi, kuri veic tikai vienu darbu vienlaicīgi. To var uzskatīt par mīnusu, tomēr faktiski šie cilvēki nereti paveic neticami daudz. Piemēram, trīs bērnu māmiņa, kura varbūt neieradīsies laikā uz tikšanos ar draudzenēm, taču dienas laikā paspēs tik, cik trīs viņas draudzenes kopā. Vai, piemēram, slavenais britu politiķis Vinstons Čērčils, kurš neganti kavēja visa mūža garumā, taču arī paveica gana daudz, lai viņu atcerētos par citām lietām. 

PATIESĪBĀ KAVĒTĀJI IR OPTIMISTISKI NOSKAŅOTI

Ja esi pamanījis, ka bieži kavē, varbūt patiesībā tu esi neglābjams optimists. Jā, jā – lai cik grūti latvietim būtu to iedomāties! Optimisti bieži domā, ka viņiem ir vairāk laika un darbspēju, nekā patiesībā ir. Atceries, kā tev šķita, ka bakalauru uzrakstīsi 2 nedēļās?

Un, lai kā arī neliktos, ka šī ir kaitīga īpašība, patiesībā šāda veida optimisms palīdz biznesā – tā, piemēram, ir pierādīts, ka pārdošanā optimisms palīdz sasniegt par 88% augstākus rezultātus nekā pārējiem kolēģiem. Bet tas nav viss! Optimisms ir arī viena no īpašībām, ko zinātnieki uzskata par svarīgu mūža ilguma palielināšanā. Ja tu dzīvi vadi ar pozitīvu attieksmi, sirds piedzīvo daudz mazāk stresa un ir veselīgāka.

B TIPA PERSONĪBA UZVAR DZĪVĒ

1950jos gados pētnieki sāka iedalīt cilvēkus 2 atšķirīgās personības grupās: A un B. A grupai tika piedēvētas tādas īpašības kā sacensību gars un nepacietība, savukārt B grupa uzvedās pretēji – tie bija atslābuši un radoši cilvēki. Kā teiktu mūsdienu jaunieši, chill.

Tika arī noskaidrots, ka abas grupas laiku izjūt atšķirīgi. Dalībniekiem tika lūgts gaidīt vienu minūti un tad apturēt hronometru. A grupas vidējā laiks, kurā viņiem beidzās “minūte”, bija 58 sekundes (ak, nepacietīgie!), savukārt B grupa vidēji nospieda hronometru vien tad, kad bija pagājušas 77 sekundes. Atšķirība it kā ir neliela, taču dienas laikā šīs sekundes kļūst par stundām. Lūk, B grupas cilvēki, pie visiem saviem kavējumiem jūs varat vainot atšķirīgo laika izjūtu!

B grupas cilvēki ir arīdzan tie, kas skatās uz “lielo bildi” un nepamana sīkas detaļas. Piemēram, rokaspulksteņa rādītāju, kurš rāda, ka viņiem jau sen bija jādodas uz tikšanos. Iespējams, ka šo maznozīmīgo detaļu ir aizēnojusi kāda Liela Radoša Ideja!

Tāpēc, ja tu kavē, un tev to bieži pārmet, vienkārši parādi draugiem šo rakstu. Un neapvainojies, ja viņi jau būs ķērušies pie deserta.

 

Avoti: mydomaine.com, businessinsider.com.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru