Šie bērni strādā par pāris centiem dienā. Viņi gatavo apģērbus Rietumu zīmoliem

1 komentārs

Bangladešas bērnu skarbā ikdiena.

Dienvidāzijas valstī Bangladešā ir aptuveni 7 tūkstoši rūpnīcu, kas neatbilst drošības standartiem. Lielākajā daļā no tām strādā jaunieši un bērni, kuriem tiek dota vien puse dienas nedēļā atpūtai. Rietumu valstu pazīstamie apģērbu zīmoli caur dažādām starpnieku firmām sponsorē šīs rūpnīcas. Uz lētā darba spēka rēķinu, tās gūst lielu peļņu, kas ikgadu mērāma miljonos.

Meksikāņu fotogrāfs Klaudio Montesano Kasiljas devās uz Bangladešu, lai pats fotogrāfijās iemūžinātu šādas vietas. "Darbinieki šeit strādā sešas ar pusi dienas nedēļā. Darba diena sākas ļoti agri no rīta, bet beidzas naktī. Un tas viss par tik mazu atalgojumu. Ja bērni nedodas uz skolu, agrāk vai vēlāk viņi šeit nonāks."

"Visi darbinieki guļ vai nu turpat rūpnīcā, vai arī speciālās istabiņās rūpnīcas teritorijā. Lielākā daļa no viņiem nāk no laukiem, kuros nav darbs. Viņi cer, ka tas būs sākums labākai nākotnei," atzīst fotogrāfs.

Bērni un daļa pieaugušo par šādu darbu saņem aptuveni 6,50 eiro mēnesī. Pa retam summa var pieaugt arī līdz 16 eiro. Tas ir aptuveni par 41 eiro mazāk, kā valdības noteiktajā minimālajā atalgojumā.

Kasiljas arī novēroja, ka rūpnīcās nav nekādu drošības izeju, plānu vai ugunsdzēšamo aparātu. Tādējādi šīs vietas ir "bumbas ar laika degli."

UNICEF dati liecina, ka Bangladešā vecumā no 10 līdz 14 gadiem strādā aptuveni viens miljons bērnu, tomēr statistika varētu būt krietni lielāka.


Vērts izlasīt
Komentāri