Volvo no jauna izgudro bērnu sēdekļus. Un tas ir forši!

2 komentāri

Tagad pat mazākie bērni varēs sēdēt priekšā.

Kārtējo reizi Zviedrijas autobūvētāji piedāvā inovāciju satiksmes drošības uzlabošanā. Šoreiz par to parūpējusies firma 'Volvo', kura jau 2016. gadā piedāvās sava modeļa 'XC90' modifikāciju, kurā blakussēdētāja sēdekļa vietu aizņems īpašs zīdaiņu krēsliņš.

"Nesen mani radinieki ar zīdaini iekļuva avārijā. Par laimi, viņiem nekas ļauns nenotika, taču tas man lika aizdomāties, kā braukšanu iespējams padarīt pēc iespējas drošāku arī pašiem mazākajiem," par idejas rašanos stāsta Tiša Džonsone, 'Volvo' galvenā interjeru dizainere. "Es atklāju, ka bieži vien vecākiem nākas novērsties no ceļa, jo bērni, kas sēž aizmugurē pretēji braukšanas virzienam, raud un jūtas vientuļi. Lai to atrisināju, radījām šo sēdeklīti, kas vēl vairāk uzlabos drošību gan bērniem, gan viņu vecākiem."

Laikā, kad mašīna nekustās, sēdeklīti ir iespējams pagriezt par 90 grādiem, lai atvieglotu mazuļu iecelšanu un izcelšanu no mašīnas. Tāpat arī zem tā ir izstrādāts plašs bagāžas nodalījums, kurā vienuviet iespējams sakraut visas bēbju pirmās nepieciešamības preces. Kad mazulis pārsniegs divu gadu vecumu, jaunā tipa sēdeklīti bez maksas jebkurā 'Volvo' servisā būs iespējams aizvietot ar parastu 'XC90' krēslu. Plānots, ka jau 2018. gadā šāds risinājums būs pieejams visos firmas radītajos auto.

"Mēs vienmēr esam centušies izdarīt visu, kas vien iespējams, lai uz ceļiem mirušo būtu arvien mazāk. Nu esam gājuši vēl tālāk - radījuši krēslu, kam jāpalīdz ne tikai pasargāt zīdaiņu dzīvības, bet arī viņu veselības pat ļoti smagu triecienu gadījuma. Esam pārbaudījuši - tirgū nav tik izturīga krēsliņa kā šis," uzsver Džonsone.


Vērts izlasīt
Komentāri