Uzmanību: ja tavs mazulis sēž šādi, lūdzu, steidzami rīkojies!

4 komentāri

Un māci viņu sēdēt pareizi.

Vai tu esi redzējis bērnus sēžam šādā pozā?

 

Pat tad, ja tev nav savu bērnu, noteikti esi pamanījis sīčus sēžam šādā veidā. Varbūt arī pats sēdējis bērnībā! Un kas tad tur traks, varētu domāt, vai ne? Tomēr pēdējā laikā atklāts, ka sēdēšana šādā pozā ir kaitīga bērnu attīstībai. Iemesls – tā ir pārāk stabila (un tieši tāpēc bērniem tā patīk).

Bet kas vainas stabilitātei? Izrādās, tāda sēdēšana var radīt ortopēdiskās problēmas, aizkavētu stājas attīstību un pat vēlākas problēmas ar tādām vienkāršām lietām kā skriešana un lēkšana.

W veida poza, kā to sauc ārsti, pārlieku bērna noslogo gurnus un ceļus, augšstilbu aizmugurējos muskuļus un saites potītēs un papēžos. Tas rada problēmas ne tikai nākotnē – reizēm bērni, kas tā sēž, piedzīvo ceļu sāpes jau bērnībā. Arī mugurkaula izliekums, sēžot tādā pozā, ir nedabisks un neveselīgs – un, lai nu ko, bet ar mūsdienu dzīvesveidu jau nu gan nevajag vēl vienu papildus iemeslu līkai mugurai. Tā kā šādā pozā sēžot, arī pagrozīties neko daudz nevar, bērns liecas/stiepjas ar visu ķermeni, lai, piemēram, aizsniegtu rotaļlietu. Un kas notiek – pieaugot viņam ir krietni samazināta lokanība.

Ko tad darīt? Ir dažas alternatīvas:

V veida sēdēšana ir daudz veselīgāka. Tā, iespējams, tik daudz nerisina mugurkaula izliekuma problēmu, toties nepārslogo kājas.


 

 

Savukārt sakrustoto kāju poza veicina sēdēšanu ar taisnāku muguru.

 

Galu galā, ja tev nekādi neizdodas mazo atradināt no šādas sēdēšanas, iedod viņam krēslu.

 

 

Labā ziņa ir tāda, ka šis niķis ir viegli aizmirstams, ja bērnu sāk mācīt sēdēt pareizi. Un tas nemaz nav sarežģīti! Tikai mazliet uzmanības, un tavs bērns nākotnē būs daudz veselāks.

Skaties vairāk video:

 

Sagatavots pēc ptcne.org materiāliem


Vērts izlasīt
Komentāri