Bērnu mīļākā vasaras izklaide var izrādīties ļoti bīstama. Vecāki, esiet uzmanīgi!

1 komentārs

Mazliet piesardzības bērniem aiztaupīs vasaru ģipsī un smagu ārstēšanos.

Vakar Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca savā Facebook lapā ievietoja šādu bēdīgu ziņu:

Šajās brīvdienās Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā nogādāts lielāks traumas guvušo bērnu skaits nekā ierasts. To vidū ir arī bērns ar ārkārtīgi smagu kājas traumu, kas gūta, lēkājot pa batutu. Bērnam gaidāma ilgstoša, sarežģīta ārstēšanās un rehabilitācija, tāpēc vasara visticamāk paies sēdus, noskatoties savu draugu rotaļās, turklāt, šī neveiksmīgā lēciena sekas būs jūtamas visu turpmāko dzīvi. Taču no šādām traumām ir iespējams izvairīties, ja vien vecāki ievērotu piesardzību batutu uzstādīšanā un neatstātu bērnus uz atrakcijas vienus pašus.

Bērnam ir lauzta potīte, kas ir ļoti smags un savainojums, un izskatās visai baisi:

 

BKUS gan nemin, kādā tieši veidā uz batuta trauma ir iegūta, taču pēdējos gados tīmeklī parādās arvien vairāk informācijas par it kā nekaitīgo batutu bīstamību. Tāpēc BKUS un arī citi resursi atgādina:

VISUPIRMS, SPECIĀLISTI IESAKA BATUTU MĀJAS LIETOŠANAI VISPĀR NEIEGĀDĀTIES.
Pagalmā ir daudz citu aizraujošu nodarbju, kas ir daudz mazāk bīstamas. Savukārt batutu lēkšanas prieku labāk iegūt, dodoties uz vingrošanas zāli, kur drošus pamatus ierādīs treneris. Atšķirībā, piemēram, no velo, traumas, kuras iegūtas uz batuta, vienmēr ir smagas. Bērnu kauli ir mīkstāki nekā pieaugušo, un tiem vajadzīgs daudz mazāks trieciens, lai tie salūztu.

NETAUPI UZ TĪKLA RĒĶINA!
Ja tomēr izlem iegādāties batutu, nevajadzētu taupīt uz tīkla rēķina. Tam vienmēr ir jābūt uzstādītam un rūpīgi nostiprinātam. Kad uz batuta kāds atrodas, tīkla rāvējslēdzim noteikti jābūt aizvērtam!

NOVIETO BATUTU PAREIZI.
Batuta novietošanai būtu jāizvēlas zālājs vai cita mīkstāka pamatne, nevis bruģis vai asfalts, turklāt jāskatās, lai pie batuta tuvumā neatrastos priekšmeti, kas varētu kļūt potenciāli bīstami (žogi, koki, galdi), atstājot ap to pāris metru brīvu vietu.

PĀRBAUDI BATUTA DROŠĪBU.
Pirms batuta lietošanas vecākiem ir jāpārliecinās, vai tas nav caurs vai slapjš un vai atsperes ir rūpīgi paslēptas zem apmalēm.

NEKĀDAS AKROBĀTIKAS!
Lai izvairītos no smagiem galvas, mugurkaula sasitumiem un roku un kāju lūzumiem, nevajadzētu bērniem ļaut izpildīt pārgalvīgus, akrobātiskus trikus, kūleņus un salto. Tas var izraisīt muguras un kakla lūzumus, kuri, savukārt, var novest pie paralīzes uz visu mūžu!

TIKAI PA VIENAM.
Nekādā gadījumā nedrīkst atrasties uz batuta vairākiem vienlaicīgi vai līst apakšā, kamēr cits bērns lēkā pa virsu.

BĪSTAMĀS ROTAS LABĀK NOŅEMT.
Rotaslietas un apģērbs ar metāla elementiem ir jānoņem, lai sevi nesavainotu. Sevišķi tas attiecas uz visādiem metāla spicumiem!

MANTAS JĀATSTĀJ ĀRPUS BATUTA.
Nekādā gadījumā neatļauj bērniem uz batuta ņemt līdzi kādus citus priekšmetus – plastmasas klučus, rotaļu velosipēdus un citus. Tas ir ļoti, ļoti bīstami.

NEVIENU BRĪDI NEATSTĀJ BĒRNUS UZ BATUTA VIENUS!

BĪSTAMI IR ARĪ BATUTU "MAZIE BRĀĻI".
Un neaizmirsti – šādi paši drošības pasākumi attiecas ne tikai uz batutiem, bet arī uz piepūšamajām lēkājamām atrakcijām.

Ja tevi tas viss joprojām nepārliecina, te ir asinis stindzinošs video (brīdinām, tiešām baisi!) ar bērnu, kurš savainojas uz batuta. Par laimi, nopietnas sekas šis savainojums nav atstājis, un meitene ir gandrīz pilnībā izveseļojusies.

 

Pieskati savus mazos – labāk brīdis asaru par neatļautu atrakciju, nekā sekas mūža garumā dažu minūšu garas izklaides dēļ.

 

Avots: wthr.com.


Vērts izlasīt
Komentāri