Brīdinām: Jūrā pie Bernātiem parādījušās bīstamas bedres. Uzmanies!

Komentēt

Sargies pats un īpaši uzmani mazos peldētājus.

Nīcas iedzīvotāji un Facebook lietotāji ziņo, ka nupat populārajā Bernātu pludmalē atkal parādījušās bīstamās bedres, turklāt – kopā ar lieliem viļņiem. Tā var izrādīties liktenīga kombinācija pat tiem, kas par savu peldētprasmi jūtas pārliecināti.

Nīcas iedzīvotājs un viļņu pazinējs Verners Bokums teic, ka bedres rodas, vējam pūšot no rietumiem vai dienvidrietumiem, kas rada zemūdens straumes. Straumes, savukārt, izsit bedres jūras smilšu pamatnē. Parādība veidojas no Pērkones līdz Jūrmalciemam jebkurā laikā, kad vien vējš pūš no jūras. Laikā, kad vējš pūš no krasta puses, jūra ir mierīga un bedres nav tik bīstamas.

Šādos bīstamos apstākļos ūdenī labāk neiet dziļāk par jostasvietu – ja ieiesi ūdenī līdz krūtīm un nejauši trāpīsi bedrē, ūdens būs pāri galvai, bet tu – apjucis. Nākamais vilnis ies tev pāri un paraus apakšā, velkot jūrā iekšā. Tad nāks nākamais, un gaisu tu vairs nevarēsi ievilkt. Šausmīgi!

Atklātā jūra un tās piekraste pie Bernātiem ir īpaši bīstama. Viļņi vēja un straumju ietekmē var nākt krusteniski, kā arī daždesmit minūšu laikā mainīt jūras dibena smilšu pamatu. Turklāt, atšķirībā no Rīgas jūras līča, atklātā jūrā viļņi ir spēcīgāki un ne vien triecas pret krastu, bet ar vēl lielāku sparu rauj jūrā iekšā. Izvairīties no nelaimes šādā situācijā var, neejot dziļumā un neizaicinot savus spēkus.

Otra lieta, kas apdraud Nīcas un Bernātu pludmales peldētājus, ir baļķi, kas nobiruši no kravas kuģiem un pamazām tiek skaloti krasta virzienā. Tie peldētāju var pamatīgi apdullināt. Cilvēks pakļūst zem ūdens un vairs nesaprot, kur ir augša un kur – jūras dibens. V. Bokums teic, ka tādos apstākļos visdrošāk peldēt esot ar skatu pret viļņiem un elkoņos sakrustotām rokām. Ja nodevīgais baļķis nāks virsū, tas trāpīs pa roku, nevis galvu, un lauzta roka šādā situācijā ir daudz mazāk bīstama trauma.

Kā zināms, tieši Bernātu pludmalē katru gadu aiziet bojā kāds atpūtnieks. Pirms vairākiem gadiem tieši tur jūra paņēma divu Liepājas teātra aktieru dzīvības. Tāpēc, ja neesi pārliecināts par saviem spēkiem, neej dziļumā. Vai, vislabāk, peldies tikai tajās peldvietās, kuru tuvumā ir glābšanas stacija. Drošs paliek drošs!

 

Avots: www.liepajniekiem.lv.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru