Igaunijas prezidentes pils dārzā turpmāk mitināsies bites

Komentēt

Bils Klintons spēlēja saksofonu, bet Igaunijas prezidente jūtas omulīgi bišu kompānijā.

Pasaules līderi savas valdīšanas laikā bieži vien piekopj dažādus hobijus. Piemēram, Bilam Klintonam patika iepriecināt publiku ar saksofona melodijām.

Jaunā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, kura savā amatā stājās pagājušā gada oktobrī, nu ir atklājusi savu aizraušanos. Šonedēļ prezidentes kanceleja paziņoja, ka krāšņajā pils dārzā ir izvietoti trīs bišu stropi.

“Urbānā biškopība ir izplatīta prakse lielpilsētās visā pasaulē, bet iegūtais medus ir tikpat kvalitatīvs un garšīgs kā lauku apvidos. Pilsētu biškopība ir arī videi draudzīga nodarbe, jo šie mazie kustoņi ir nepieciešami gan funkcionējošai, gan dabiskai ekosistēmai,” izteicies Igaunijas prezidentes kancelejas pārstāvis.

Radoša ideja dāvanai

Bites pils dārzā nokļuva sadarbības rezultātā ar Igaunijas Biškopības savienību, kura arī rūpējas par to čaklo kukaiņu labklājību un vajadzībām prezidentes dārza teritorijā.

Pirmais medus tiks novākts jau pēc 20. augusta. Puse no produkcijas tiks pasniegta biškopjiem, bet otra puse nonāks presidentes birojā medus burciņu veidolā, kuras nozīmīgos pasākumos tiks pasniegtas kā prezidentes dāvanas.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru