Atkal jauna optiskā ilūzija, kas padara cilvēkus trakus

Komentēt

Par laimi, šoreiz nav nekādu kleitu.

Cilvēki ir kā kaķi – viņiem patīk tas, kas uzvedas pārsteidzoši un nesaprotami. Šoreiz atkal uzmanības centrā nonākusi kāda optiskā ilūzija. Pirmdien kāds videospēļu izstrādātājs Vils Kersleiks savā tviterī publicēja šo ilūzijas attēlu, un internets ir mazlietiņ aptracis.

 

 Šoreiz gan nav jāmin, kādā krāsā ir kleita. Ilūziju sauc "Ninio izzušanas ilūzija", un tā paredz, ka no visiem melnajiem punktiem, kuru pavisam ir 12, tu vienlaicīgi vari redzēt 3-4. Pārējie vienkārši pazūd! Kā tad tā?

Pati par sevi, šī ilūzija ir variācija kādai citai – Hermana režģim. Tas izskatās šādi:

Hermana režģī melnie kvadrāti kopā ar baltajām līnijām rada ilūziju, ka līniju vidū ir pelēki laukumi (kuru tur, protams, nav). Ninio ilūzija darbojas pretēji – tu nevis redzi to, kā nav, bet neredzi to, kas ir.

Ilūzijas pamatā ir cilvēka gaismas uztveres receptoru īpatnības, vai, ja būsim precīzāki – to, kā tīklenes malās esošie receptori drusku apmāna smadzenes. Kad viens no receptoriem tiek pamatīgi stimulēts, blakus esošie receptori kļūst slinki un piedalās mazāk nekā viņu aktīvais biedrs. Acs tā rīkojas tāpēc, lai atfiltrētu gaismas piesārņojumu un asāk redzētu svarīgāko. Viltīgi, vai ne?

Tiek ziņots, ka dažiem īpaši apdāvinātajiem tomēr esot izdevies ieraudzīt arī visus 12 Ninio ilūzijas apļus. Cik redzēji tu?

 

Avots: gizmodo.com.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru