'Pajāj. Mirdzi' autors izstāsta, ko bija domājis

16 komentāri

Mēs vienkārši gribējām zināt!

Mārtiņu mēs uzgājām gandrīz nejauši. Zem mūsu ziņas Facebookā šīs nedēļas sākumā izveidojās diezgan liela rosība.

Starp visiem komentāriem pamanījām šo un izrādījās, ka pats reklāmas idejas un izpildījuma autors atrodas tikai klikšķa attālumā. Tā nu mēs padomājām: tik daudz diskusiju par to, kas ar šo reklāmu domāts... Bet nevienam nav ienācis prātā paprasīt pašam autoram!

Doma par šo reklāmu radusies jau ap Ziemassvētkiem. Mārtiņš stāsta, ka neizpratni viņā radījušas atkailinātās 'Laumas' apakšveļas reklāmas Rīgas ielās. "Tas ir augstākais seksisma sakāpinājuma līmenis," viņš saka. "Pat decembrī sievietēm puskailām jākarājas reklāmās."

Tā nu viņš domājis - jāuztaisa reklāma kā protests pret seksismu. Ideja: paņemam pavisam vienkāršu džeku, kurš neiet uz solāriju vai septiņreiz nedēļā uz sporta zāli. Izģērbjam viņu līdz apakšveļai un liekam uz reklāmas. Jo arī viņam ir tiesības tur atrasties. Tikpat lielas, kā modelēm.

Starp citu, šim plakātam ir arī sižets.

Galvenais varonis Antons ir tikko kā atgriezies mājās (savā penthouse dzīvoklī) un, tā kā viņš nav īpaši izskatīgs, arī ballīte nav bijusi veiksmīga. Viņš ir viens. Visu nakti viņš ir dzēris, tagad jau rīts un teju vai sākas paģiras. Viņš izkaisa spīguļus un ieguļas tajos.

Antons palutina sevi (šo lasi divdomīgākajā veidā, kādu vari iedomāties), uzliek saulesbrilles un saka: "Man ir pajāt. Es tāpat mirdzu."

Starp citu, pirms tam reklāmai tika paredzēts cits sauklis.

"Kad tizls kļūst vēl tizlāks"

Tomēr ar šo radušās problēmas. Vides reklāmu kompānija Clear Channel aizsūtījusi to saskaņot uz Tiesībsargu. Viņi devuši atbildi: šis sauklis aizskarot invalīdus.

(Mums gan liekas, ka tikko kā Tiesībsargs pats aizskāra invalīdus, bet nu... spriediet paši.)

Antons!

Ja tev šķiet, ka reklāmā redzamais džeks ir kaut kur redzēts, iespējams tā ir. Tas ir Antons Zamišļajevs - JRT aktieris, kuru izmeta no Ugunsgrēka. Jeb Andrītis, kas tubu papi*a.

 
 

Provokatoru slava

Outlet Optikai ir seši veikali, šajā tīklā ietilpst arī Optika Metropole ar 23 veikaliem. Tas ir ģimenes bizness, un ar mārketingu un reklāmu nodarbojas pats Mārtiņš. Tā kā bizness ir privāts, var atļauties izpausties - nav aģentūru, PR kantoru, īpašnieku, neviena, kas stājas ceļā trakām idejām. 

"Man patīk provocēt," saka Mārtiņš.

Esam gatavi sadarēt uz 95% iespējamību, ka tu esi redzējis šīs fotogrāfijas.

Tie bija Outlet Optikas 2014. gada marta kampaņas prezentācijas materiāli.

Protams, paprasījām Mārtiņam, lai izskaidro arī šos. "Marts ir sieviešu mēnesis, bet uzņēmumi šos svētkus ir padarījuši par komerciāliem," viņš stāsta. "Visi runā par to, ka šie svētki ir no padomju laikiem un tos nevajadzētu svinēt, taču izmanto tos tik un tā. Gribējām to pavērst citā gaismā."

Tā nu tapusi kampaņa, kurā Andris Kivičs apskauž sievietes. "Gribētu būt sieviete, lai arī mani lutina!" viņš saka. Tātad - viņš apģērbies sieviešu veļā, jo vēlas iegūt tās pašas privilēģijas, kuras saņem daiļais dzimums.

Fū, arī šis beidzot ir skaidrs...

"Laikam es esmu vīriešu feminists," saka Mārtiņš. "Jau otro gadu pēc kārtas reklāmas, kurās cīnos par vīriešu tiesībām." 

"Ir lietas, kuras es vēlos pavēstīt pasaulei. Protams, šis nav inteliģentākais izpausmes veids. Es neesmu Rīgas Laiks. Tomēr manas reklāmas kaut ko pasaka."

Ironiski, ka visa šī jezga sākās tieši no Ilmāra Šlāpina Facebooka ieraksta.

Starp citu, pēc "Pajāt. Mirdzi." cilvēki rakstījuši komentāros, ka vairs nekad neiepirkšoties Outlet Optikā, jo viņiem nepatīkot geji. Uz šo Mārtiņam ir viena atbilde: "Nevajag arī!"

 

P.S. Tā nu izrādās, ka šīm reklāmām ir doma, kas vienkārši pazudusi tulkojumā. To mēs arī Mārtiņam novēlam turpmāk - iztulkot skaidrāk, lai mēs saprotam, ko viņš mums vēlas pateikt.

P.P.S.

 


Vērts izlasīt
Komentāri