Šis it kā vienkāršais bērnu uzdevums izrādās visai sarežģīts. Pamēģini!

5 komentāri

Nav nemaz tik viegli.

 

Pēdējo dienu laikā lielu popularitāti internetā iemantojis bērnu matemātikas uzdevums, kurā precīzi jāizskaitļo augļu matemātiskā vērtība, lai tiktu pie precīzas gala atbildes. Tomēr ne visiem izdodas pie tās tikt, jo teju katrs saskata savu versiju uzdevuma izpildē. Tagad padomā un mēģini izrēķināt pats. Raksta apakšā būs piemērs, kā uzdevumu risinājām mēs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mēs uzdevumu pildījām šādi: pēc pirmās rindiņas var izsecināt, ka viena ābola vērtība ir 10, jo trīs āboli summā dod 30. Otrajā rindiņā ir jāizdomā banānu vērtība, zinot, ka 1 ābols summā ar 2 banānu ķekariem kopā būs 18. Loģiski, ka atņemot no summas ābola vērtību sanāk 8, tātad viens banānu ķekars ir uz pusi mazāk jeb 4.

Trešajā rindiņā ar elementāru atņemšanu var izsecināt, ka kokosrieksta pusīšu vērtība ir 2, taču interesantākais sākas pēdējā rindā. Tur uzzīmēts tikai 1 kokosrieksta gabals, kas jāsummē ar 1 ābolu un 3, nevis 4 banānu lielu ķekaru. Tātad, ja divas kokosriekstu pusītes bija 2, tad vienai vērtība būs 1, bet ja 4 banāni ķekarā dod vērtību 4, tad 3 banāniem ķekarā vērtība būs 3. Tālāk jau tikai jāskaita: 1+10+3=14!

 


Vērts izlasīt
Komentāri