Praktiski ieteikumi drošai braukšanai rudenī: šobrīd ceļi mēdz būt slideni

Komentēt

Raidījums "Zebra" skaidro, kāpēc pat nokritušas koku lapas var būt bīstamas.

Rudenī šoferiem un gājējiem jākļūst daudz uzmanīgākiem nekā vasarā, jo šajā laikā krasi mainās braukšanas apstākļi. Raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots kopā ar CSDD drošas braukšanas ekspertu Normundu Lagzdiņu skaidro, kāpēc mums jābūt prātīgiem un kas var notikt, ja mitrā laikā uz ceļa būsim neuzmanīgi.

Ja uz ceļa ir uzkritušas lapas vai skujas un, ja vēl uzlīst lietus, tas veido ļoti slidenu masu, kas kritiskā situācijā nepalīdzēs ne pie kādiem nosacījumiem.

Bieži gadās situācijas, kad lielu peļķi uz ceļa autovadītāji mēdz apbraukt, rezultātā nokļūstot braukšanas pretējā virzienā.

Ja arī ceļi nav applūduši, bet kaut kur atrodas liela peļķe, nekādā gadījumā nav ieteicams tai braukt cauri lielā ātrumā, jo var sākties akvaplanēšana, kas var novest pie neparedzamām sekām. Šeit ir vērts padomāt arī par gājējiem – palikt ceļa malā pilnīgi slapjam nav diez ko patīkami.

Arī uz bruģa rudens laikā jābūt īpaši uzmanīgiem. Tam pat nav jābūt ļoti slapjam. Pietiek, ja ta sir kaut nedaudz norasojis. Autovadītājs to var pat nepamanīt, bet bremzēšana var kļūt daudz apgrūtinošāka. Šeit ir jāuzmanās no divām lietām:

  1. Bremzējot nāksies pārrēķināties, cik liels attālums nepieciešams;
  2. Griežot pa kreisi, riteņi var nospolēties, un tik ātri nemaz nesanāks izgriezties, kā biji domājis.

Vēl bīstamāka ir bruģa un tramvaja sliežu kombinācija, it sevišķi slapjā laikā. Šeit uzmanīgiem jābūt pat velosipēdistiem.

Visu raidījuma sižetu vari noskatīties šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru