Drošas braukšanas padomi ziemā no Timrota. Svarīgi iegaumēt!

Komentēt

Bremzēšanas, gāzēšanas un krustojuma triki, kuri glābs tevi uz slidenā ceļa.

Šķiet, ka ir tikai oktobris un līdz ziemai vēl pavisam tālu. Tomēr nupat jau esam sagaidījuši pirmo sniegu, kas braukšanu uz ceļa padara apgrūtinošāku. Iespējams daudziem pat ir aizmirsušies ziemas braukšanas paradumi. Savukārt citi šoziem brauks pirmo reizi, tāpēc Pauls Timrots un raidījums "Zebra" skaidro, kas ziemā atšķiras no vasaras braukšanas manierēm.

Pati svarīgākā detaļa – ziemā ceļi mēdz pamatīgi slīdēt. Un tas nav jaunums nevienam. Vēl svarīgi un noskaidrot, kur slīd un kā to laicīgi pamanīt. Kā to uzzināt?

  • Bremzes pedāli pirms gaidāmā manevra vajadzētu nospiest nedaudz ātrāk;
  • Izbraucot uz cita ceļa, nedaudz spēcīgāk piespied gāzes pedāli, lai pārliecinātos, vai ceļš neslīd;
  • Bremzēšanas un paātrinātas braukšanas mēģinājumu veic taisnā ceļa posmā, kā arī tad, ja neviena cita autovadītāja nav tuvumā.
screen-shot-2017-10-26-at-10-38-03.jpg
Facebook/Zebra

Svarīgi atcerēties, kurās vietās biežāk ceļš mēdz būt slidens:

  • Visātrāk atdziest tilti un viadukti;
  • Slidens ir tur, kur visi bremzē un gāzē, piemēram, pie krustojumiem.

Kā vadīt auto ziemas periodā, lai izvairītos no bīstamām situācijām? Šajā gadalaikā ar auto ir jābrauc ļoti vienmērīgi. Tikpat vienmērīgi jāgriež stūre un jāspiež pedāļi. 

Melns asfalts no melnā ledus gandrīz ne ar ko neatšķiras. Kā tad nojaust, ka esi trāpījis tieši uz melnā ledus? Šeit raidījuma “Zebra” vadītājs aicina ieklausīties savās iekšējās sajūtās – ja stūre braukšanas laikā kļūst “vieglāka”, tad, visticamāk, zem tevis atrodas melnais ledus.

Pilnu raidījuma sižetu noskaties šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru