Kā sagatavot skolēnu ceļam uz mācību iestādi. Praktiski padomi no Timrota

Komentēt

Šie padomi tev palīdzēs sagatavot savu atvasi drošākam ikdienas ceļam uz skolu.

Līdz 1. septembrim vecākiem jāuztraucas ne tikai par mācību grāmatu, somas un jauna sporta tērpa iegādi, bet arī par skolēna drošību, ik dienas dodoties uz skolu. Satiksmes noteikumi savai atvasei jāmāca jau laicīgi, lai pēc tam būtu mazāk stresa. 

Lūk, kas jāizdara vēl pirms bērna pirmās skolas dienas:

  1. Nepieciešams iegādāties spilgtu, pamanāmu apģērbs vai aksesuārus (soma, atstarotājs);
  2. Pirms 1. septembra kopā jāizstaigā maršruts no mājas līdz skolai tajā diennakts laikā, kurā pēc tam bērnam arī būs jādodas (kāda ir satiksme, no kā jāuzmanās);
  3. Jāpalūdz, lai bērns tevi aizved līdz skolai un pats izstāsta, kas jūs pa ceļam sagaida;
  4. Jāļauj viņam patstāvīgi doties ceļā, pašam pa gabalu vērojot, kā mazais rīkojas;
  5. Pēc tam jānorāda uz lietām, kas tika aizmirstas un jāpaslavē par to, kas tika izdarīts ļoti labi;
  6. Svarīgi bērnam ar autovadītāju izveidot acu kontaktu, lai saprastu, ka šoferis viņu redz.

Ir vērts ik pa laikam šo pašu maršrutu kopā ar skolēnu iziet vēlreiz, jo lielpilsētā var gadīties visādi - būvdarbi, ceļu rekonstrukcijas - tas viss var likt ceļu uz skolu nedaudz pamainīt.

Nedrīkst aizmirst arī par to, ka uz trotuāra bieži vien ir manāmi velosipēdisti, kuri ir klusi, bet ātri. Piekodini bērnu būt uzmanīgam un nenovērst uzmanību no ceļa.

Noteikti pārbaudi bērna mugursomu, vai tajā neatrodas liekas mantas vai krājumi no iepriekšējās nedēļas. Tai ir jābūt maksimāli vieglai un tā nedrīkst visu laiku šļukt nost, jo arī šāds diskomforts spēs novērst viņa uzmanību no ceļa.

Atceries, ka svarīgāks par visām teorētiskām un praktiskām lietām ir piemērs, kuru tu pats rādi saviem bērniem. Ja tu viņu acu priekšā šķērsosi gājēju pāreju tikai pie zaļās gaismas, tad viņi no tevis mācīsies un darīs tāpat. 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru