Mamma izdzēsa Facebook aplikāciju. Un, lūk, kā mainījās viņas dzīve

2 komentāri

Patiesi skaists piemērs, kuram mēs visi varam sekot.

Es mīlu Facebook. Ļoti. Tik ļoti, ka pieķēru sevi pavadot lielāko daļu brīvā laika lasot ziņu lentu, meklējot informāciju un pieminot to gandrīz katrā sarunā. Kaut kas bija jāmaina. Taču es negribēju būt viena no tiem, kuri saka: "Viss, man pietiek!" un tad smīdina apkārtējos, turpinot sēdēt Facebook. Patiesībā es uzskatu, ka sociālie tīkli ir brīnišķīga lieta. Savā ziņā es pat mīlu Facebook. Man vienkārši bija nepieciešams samazināt laika apjomu, kuru pavadu tajā. Tāpēc es nolēmu izdzēst Facebook aplikāciju no sava telefona. Es joprojām varu ieiet tajā no datora, kad vien vēlos. Cik bieži tas notiek? Reti. Šis lēmums mainīja ne tikai manu psihisko stāvokli, bet arī padarīja mani par labāku māti. Tas var skanēt dīvaini, bet es zinu, ka tagad, kad man nav pieeja Facebook ziņu lentai 24/7, esmu labāka mamma saviem bērniem. Lūk, kāpēc.

1. Man ir iespēja praktizēt to, ko sludinu.

Man ir iespēja praktizēt to, ko sludinu.
Man nepatīk, ka bērni sēž kā pielīmēti pie telefoniem un planšetēm. Bet kādu piemēru es viņiem rādīju, ja pašas skatiens visu laiku urbās telefonā?
Komentēt

2. Es taisu bildes sev, nevis sociālajiem tīkliem

Es taisu bildes sev, nevis sociālajiem tīkliem
Atzīsim, ka dažreiz mēs fotogrāfējam bērnus ar domu likt bildes sociālajos tīklos. Es biju tāda! Arī bez aplikācijas, kura dod iespēju acumirklī ielādēt bildi no telefona internetā, es joprojām fotogrāfēju bērnus. Tikai tagad visas fotogrāfijas paliek personiskai apskatei, jo lādēt tās Facebook ar datora palīdzību ir daudz neērtāk.
Komentēt

3. Beidzot esmu spējīga relaksēties

Beidzot esmu spējīga relaksēties
Facebook pārāk stimulēja manu prātu, īpaši tāpēc, ka gāju tajā atpūtas brīžos. Sanāca, ka es nozagu sev personīgo atpūtas laiku un piepildīju to ar citiem cilvēkiem. Tagad, savos retajos vientulības brīžos, es daru kaut ko tiešām relaksējošu.
Komentēt

4. Es mazāk salīdzinu sevi ar citām mammām.

Es mazāk salīdzinu sevi ar citām mammām.
Man ir grūti to atzīt, jo neuzskatu sevi par nepašpārliecinātu mammu, bet Facebook bija ideāla platforma, kur salīdzināt sevi ar citām mammām. Un to, kā viņu bērni ir apģērbti. Un cik daudz ceļojumos viņi devās. Un cik ļoti iemīlējušās savos vīros viņas izskatījās. Lai gan es joprojām pa retam pārbaudu savu ziņu lentu, tā vairs nav tik morāli nospiedoša.
Komentēt

5. Es vairāk respektēju savas ģimenes privātumu.

Es vairāk respektēju savas ģimenes privātumu.
Mani bērni un vīrs negrib, lai es dalītos ar noteiktiem mūsu ģimenes dzīves aspektiem. Bieži vien privātuma robežas izplūst. Kad aplikācija ir tepat, pie pirkstu galiem, ir tik viegli pastāstīt, kur tu esi, ar ko kopā un ko jūs dariet. Noteikti pienāks laiks, kad mani bērni iebildīs pret informāciju, ar kuru es dalos sociālajos tīklos, tāpēc ir labāk tikt vaļā no šī paraduma jau tagad, kamēr viņi ir mazi.
Komentēt

6. Esmu kļuvusi pacietīgāka.

Esmu kļuvusi pacietīgāka.
Talā pagātnē ir palikušas tās dienas, kad jutos aizkaitināta, ja bērni traucēja mani, kamēr sēžu telefonā, lasot ziņas Facebook. Tie noteikti nebija momenti, ar kuriem lepojos. Tagad, kad varu ieiet Facebook tikai no datora, es to daru tad, kad viņi guļ.
Komentēt

7. Es veltu vairāk uzmanības bērniem.

Es veltu vairāk uzmanības bērniem.

8. Es labāk organizēju dienas kārtību.

Es labāk organizēju dienas kārtību.
Man likās, ka Facebook man palīdz būt organizētākai, jo ar tā palīdzību varēju sekot bērnu skolas aktivitātēm. Taču īstenībā tas padarīja mani mazāk organizētu (nekādas plānošanas -  vienkārši bija jāieiet Facebook, jo es zināju, ka visa informācija būs tur). Tagad es pa īstam plānoju dienas kārtību un jūtos daudz organizētāka.
Komentēt

9. Es vairāk komunicēju ar cilvēkiem dzīvē.

Es vairāk komunicēju ar cilvēkiem dzīvē.
Vai tas padara mani par labāku mammu? Protams! Tas ir vēl viens piemērs, kuru rādu saviem bērniem - ir svarīgi komunicēt ar cilvēkiem, kuri tev ir tuvi. Digitālajā laikmetā ir liela atšķirība starp virtuālu ziņu lasīšanu un īstu sarunu. Nezinu kā jūs, bet es noteikti kļūstu par labāku mammu pēc garas un sirsnīgas sarunas ar savu labāko draudzeni. Tieši tik vienkārši.
Komentēt

10. Es mazāk fokusējos uz sevi.

Es mazāk fokusējos uz sevi.
Tā vietā, lai pārbaudītu, cik daudz komentāru un "Likes" ir saņēmis mans jaunākais statuss Facebook, es izvērtēju savu dienu pēc tā, cik daudz "paldies" un "es tevi mīlu" esmu dzirdējusi no saviem bērniem.
2 komentāri
Avots: popsugar.com

Vērts izlasīt
Komentāri