Džonatans ir vecākā dzīvā būtne pasaulē. 183 gadi

3 komentāri

Viņš ir dzīvojis trijos dažādos gadsimtos.

Ja neskaita baktērijas un augus, tad bruņurupucis patiešām ir ilgdzīvošanas rekordists starp pasaules dzīvajām būtnēm. Viņš mitinās britiem piederošā teritorijā Atlantijas okeānā - Svētās Helēnas salā.

Džonatans savā 182 gadu jubilejā

Senāks par atmiņām

Šeit Džonatans nofotografējies kopā ar karagūstekni un viņa sargu ap 1982. gadu - tikko kā ieradies salā. Tas notika tik sen, ka neviens vairs neatceras, kā un kāpēc viņš tur nonāca. Tiek minēts, ka viņš kļuva par salas gubernatora favorītu un tādējādi izkļuva no likteņa, kāds ap šo laiku gaidīja visus viņa sugasbrāļus. (Mājiens: zupa.)

Kopš Džonatana ierašanās uz sulas nomainījušies 33 gubernatori un laimīgā kārtā nevienam vēl nav ienācis prātā viņu likt vakariņu galdā. Starp citu šajā fotogrāfijā - apgalvo dzīvnieku pētnieki - bruņurupucim vajadzētu būt vismaz 50 gadu vecam, ņemot vērā viņa izmērus.

Tādi bruņurupuči, kā Džonatans var dzīvot līdz pat 250 gadiem, kas nozīmē vien to, ka viņš joprojām ir savos labākajos gados.

Šobrīd par cienījamo būtni rūpējas salas vetārsts Džo Hollis, kurš reizi nedēļā viņu baro ar burkāniem, gurķiem un salātiem un reizēm ar kādu ābolu. Lai arī Džonatans ir palicis akls, viņam ļoti tīk cilvēku kompāniju un viņš regulāri pēc skaņas atrod tuvāko tenisa kortu un dodas sveicināties ar spēlētājiem.


Vērts izlasīt
Komentāri