5 neparasti padomi, lai kārtīgi izgulētos. Iesaka miega speciālists

Komentēt

Jāteic, ka ļoti sakarīgi – nekā nemaksā, nav grūti piekopjami un tiešām strādā.

Niks Litlheils ir miega speciālists. Lai cik nenopietni skanētu šāds profesijas nosaukums, Niks strādā ar pasaules līmeņa sportistiem – Krištianu Ronaldu, Deividu Bekhemu, Mančestras United un Madrides Real futbola komandām.

Taču viņa padomi noder ne vien sportistiem, bet arī vienkāršiem mirstīgajiem (tas ir, mums). Niks uzsver to, ko daudzi it kā zina – miegs ir viena no svarīgākajām lietām cilvēka veselībā. Taču daudzi pret miegu izturas nevērīgi, un beigās savu nogurumu vienkārši aizdzer ar krūzi kafijas. Ko darīt? Lūk, pāris neparasti ieteikumi: 

1. LAIKS SELFIJIEM!

Kad pērc matraci, nekautrējies ierāpties veikala gultā, apgulties uz sāna un nofočēt selfiju. Izklausās jocīgi? Taču tā varēsi pārliecināties, ka matracis tev der. Der – tas nozīmē, ka guļot uz sāna bez spilvena, tavs gurns neiegrimst pārāk dziļi un galva ērti balstās uz matrača un spilvens nav vajadzīgs. Turklāt ar jauno pirkumu varēsi uzreiz pazīmēties soctīklos – divi zaķi ar vienu šāvienu.

2. TURI KAROJOŠO PUSI AUGŠĀ.

Ja tava dominējošā puse (tā, ar kuru roku tu raksti) ir labā, guli uz kreisā sāna. Tas ļaus tavām smadzenēm atslābināties, jo mūsu dzīvnieciskie instinkti nemitīgi domā par to, kā izvairīties no briesmām tikt apēstam. Ar dominējošo roku tev ir vieglāk cīnīties, tāpēc ķermenis vēlētos, lai šī puse ir augšpusē.

3. GULI CIKLOS.

Cilvēka miegs noris 90 minūšu garos ciklos, un ikvienā ciklā mēs piedzīvojam visas 4 miega fāzes – no visseklākās līdz dziļākajai un atpakaļ. Par gulēšanas ilgumu domā nevis stundās, bet gan ciklos – daudz labāk ir gulēt 7.5 stundas, nevis 8. Ja pamodīsies dziļajā miega fāzē, būsi īgns un miegains visu dienas pirmo pusi vismaz. Centies nedēļas laikā savākt vismaz 30 miega ciklus jeb 45 stundas. Tas būtu minimums. 35 cikli jau ir visai ideāls rādītājs. 

Gulēšanu ciklos, starp citu, uzdevām pārbaudīt vienai redakcijas kolēģei. Izrādās, ka tiešām strādā – ja modinātājs uzlikts uz miega cikla beigām, pamosties nav ne mazāko problēmu.

4. VĒSUMS, TAS IR LABI.

Cilvēka ķermeņa temperatūra naktī mēdz nedaudz nokristies. Tāpēc nav vēlams gulēt karstā istabā un pārmērīgi siltā gultā zem biezas segas – tas neļaus ķermenim atdzist, un kārtīgi izgulēties būs grūtāk. Optimālā gaisa temperatūra miegam, kā teic Niks, ir 17,5 grādi.

5. PLĀKSTERIS PRET KRĀKŠANU.

Krācējiem, kuru ieradums traucē kārtīgi izgulēties (un, ja ne pašiem, tad viņu dzīvesbiedriem pavisam noteikti), speciālists iesaka ļoti vienkāršu triku – izvēlēties nealerģisku teipu vai plāksteri un aizlīmēt muti uz nakti. Jā, jā! Tas palīdzēs iemācīties elpot caur degunu, kas ir daudz veselīgāk, nekā elpot caur muti. 

Un, pats galvenais – neaizmirsti, ka miegs ir svarīga lieta, nepamet to novārtā un rūpējies par saviem miega ieradumiem, tāpat kā rūpējies par zobu tīrīšanu vai regulāru telefona uzlādēšanu. Tavs ķermenis tev pateiks paldies, un tu jutīsies daudz, daudz labāk.

 

Avots: becomingasuperhuman.com.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru