Svarīgi! Asinsdonoru centram ļoti, ļoti trūkst asiņu

2 komentāri

Ir ierobežota asins izsniegšana slimnīcām.

Valsts asinsdonoru centrs savos soctīklos ziņo, ka ir dramatiski kritušies asins krājumi, tāpēc ir ierobežota to izsniegšana slimnīcām. Tas nozīmē, ka kādas dzīvības glābšanai šis trūkums var izrādīties liktenīgs.

 

Var jau saprast – janvāris, auksti, slinkums, taču asinis nevar sintezēt mākslīgi un citu dzīvības glābšana var notikt tikai tad, ja piedalāmies arī mēs, veselie. Tāpēc, ja esi pilngadīgs, vesels, sver vismaz 50 kg, pēdējo 2 nedēļu laikā neesi lietojis medikamentus un Jauno gadu neesi pavadījis eksotiskās dienvidu zemēs, aizej, lūdzu, un noziedo. Nekad nevari zināt, vai kādā brīdī citu asinis nebūs vajadzīgas tev pašam!

 Asinis vari ziedot Rīgas 1. slimnīcā, Gaiļezera slimnīcā un, protams, arī pašā Valsts Asinsdonoru centrā, Sēlpils ielā 9. Otrdienās un ceturtdienās centra darbalaiks ir līdz plkst. 19.00, tāpēc vari paspēt tur nokļūt arī pēc darba. ŠEIT arī pārējās vietas Latvijā, kur asinis iespējams ziedot pastāvīgi, savukārt ŠEIT redzēsi izbraukuma grafiku – var gadīties, ka VADC pats piebrauc tev tuvumā!

Pirms asins ziedošanas iepriekšējā dienā ēd veselīgi– neēd ceptus un asus ēdienus, treknas gaļas un sierus, kā arī neveselīgos našķus – kūkas, čipsus, šokolādi, riekstiņus u.tml. Protams, nedrīkst lietot alkoholu (arī alu – sorry, džeki!) un zāles, tostarp aspirīnu.

Ļoti svarīgi ir kārtīgi padzerties kā iepriekšējā dienā, tā arī ziedošanas rītā, lai viss process norit vieglāk. Apskati arī sadaļu par ierobežojumiem, lai, jau aizbraucot uz slimnīcu, nesanāk nepatīkams pārsteigums, ka tev atsaka, piemēram, jaunā tetovējuma dēļ.

 

 

Centrā tevi sagaidīs jaukas māsiņas, brokastu tēja un cepumi, īsa un nesāpīga procedūra, daži eiro kompensācijas un pilnīgi legāla brīvdiena. Un, pats, galvenais – gandarījuma un labi padarīta darba sajūta. Jo, ja mēs nepalīdzēsim viens otram, kurš cits gan to darīs?

 


Vērts izlasīt
Komentāri