Izgudrots ēdams drons, lai cīnītos ar badu pasaulē. Sastāvā arī desa!

Komentēt

Pilnīgi nopietni – šis nav pārsteidzīgs pirmā aprīļa joks.

Kāds britu uzņēmums Windhorse Aerospace un izbijis militāro pārvadājumu eksperts Naidžels Gifords izdomājuši neparastu veidu, kā cīnīties ar badu trūkuma skartajos pasaules reģionos. Viņi piedāvā ēdamu dronu kā risinājumu. Jā, jā!

 

Pagaidām drons ir tikai prototipa stadijā, taču viss izklausās diezgan pārdomāti. Tam būs trīs metrus plati spārni, būvēti no dažādām ēdamām sastāvdaļām. Uzņēmuma inženieri teic, ka tas varētu būt veidots no medus šūnām vai sapresētiem dārzeņiem. Taču labākā daļa – drona šasija būšot izgatavota no salami. Salami! Jautāti, kāpēc tieši šī desa, uzņēmuma pārstāvji atbildēja, ka šai desai esot piemērotas mehāniskās īpašības – elastība, izturība un cietība. Nu, labi!

Viss gan būšot iepakots neēdamā apvalkā – ēdiens tomēr paliek ēdiens. Izgudrotāji gan teic, ka apvalku varēs izmantot patvērumam, piemēram, no saules. Tā karkass, savukārt, tiks izgatavots no koka, ko varēs izmantot iekuram. Un, protams, drons ne tikai vienkārši lidināsies ar mērķi tikt apēsts, taču arī pārvadās citu apēdamu palīdzību un medikamentus badacietējiem. Paredzēts izgatavot 3 dažādas kravnesības dronus – 20, 50 un 100 kilogramus pārvadāt spējīgus.

Protams, tā kā drons tiks apēsts un atpakaļ nelidos, vissmalkākās tehnoloģijas tajā ievietotas netiks, tāpēc dronu būs jāpalaiž ar katapultu vai jāizmet no lidmašīnas. Tas padarīs pārtikas piegādi krietni drošāku kara skartajās teritorijās, jo dronu varēs izmest līdz 35 kilometriem no piegādes vietas, savukārt solītā precizitāte esot 7 metru robežās. Iespaidīgi! Iedvesmu dronam autori guvuši no wingsuit lēcējiem, kas spēj planēt desmitiem kilometru tālu. 

Uzņēmums sola pirmos dronus palaist jau šī gada beigās, un viena drona izgatavošana maksās ap 187 ASV dolāriem. Nu, paskatīsimies. Tā desiņa izklausās ļoti labi.

 

Avots: worldbank.org.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru