Pusaudži izgudro prezervatīvus, kuri maina krāsu saskarē ar STS. Ģeniāli!

3 komentāri

Būs krāsas, kuras gultā negribēs redzēt neviens.

Trīs 13 un 14 gadus veci skolēni no Londonas ir izgudrojuši prezervatīvus, kas to valkātājus spēs brīdināt par seksuāli transmisīvajām slimībām. Ideja ar nosaukumu 'S.T.EYE' triumfējusi 'TeenTech Awards', kurā sacenšas 11 līdz 16 gadus jauni izgudrotāji, kategorijā 'Labākā inovācija veselības aprūpes jomā' un sarūpējusi tās autoriem 1000 mārciņu lielu naudas balvu un iespēju apmeklēt Bekingemas pili, kur uzvarētājus sveiks princis Endrū.

"Mums gribējās radīt ko tādu, kas palīdzētu padarīt seksu drošāku, nekā jebkad iepriekš, ļaujot ikvienam ātri noskaidrot, vai partnerim nav kāda STS," atklāja viens no projekta autoriem, 14 gadus vecais Danjāls Ali. "Esam droši, ka ar 'S.T.EYE' dzimumsakari būs drošāki nekā jebkad iepriekš un spēsim pasargāt daudzus cilvēkus."

Jauno prezervatīvu darbība ir vienkārša - gumijai reaģējot ar dažādām baktērijām, tas iekrāsojas zaļš hlamīdijas, dzeltens herpes vīrua, violets papilomas vai zils sifilisa gadījumā. Puiši gan šobrīd vēl apsver iespēju aizstāt herpes ar gonoreju vai pat HIV, jo šis vīruss tomēr daudziem ir slēptā formā un nav tik ļoti nozīmīgs kā citas kaites.

Konkursa autori atzīst, ka lielā mērā 'S.T.EYE' uzvarēt palīdzējis tas, cik ļoti detalizēti skolnieki ir izpētījuši dažādas STS no bioloģiskā aspekta, jo projekts pagaidām ir tikai idejas līmenī un nav pat sākta tā koncepta izstrāde. Tiesa, visdrīzāk tāds radīsies, turklāt ātrāk, nekā vēlāk, jo vairāki no pasaulē lielākajiem prezervatīvu ražotājiem jau uzrunājuši puišus par tālāko sadarbību. Tā kā laiks, kads pirms seksa būs jāpārbauda prezervatīva krāsa (nabaga daltoniķi), noteikti vairs nav aiz kalniem.


Vērts izlasīt
Komentāri