17 viltīgi lielveikalu triki, kas liek tev nopirkt un iztērēt vairāk

Komentēt

Iedarbojas arī uz tiem, kuri apgalvo, ka uz viņiem nekad nekas neiedarbojas.

Tu ieej veikalā ar domu paķert tikai pienu, maizi un olas. Iznāc no veikala ar pienu, maizi, šokolādi, cepumiem, desām, rotaļlietu bērnam, jaunu jogurtu, zeķēm.. par olām vispār esi aizmirsis! Vai tev tā ir gadījies? Visiem tā ir gadījies. Tomēr nesodi sevi bargi – nevis tev nav gribasspēka, bet veikals izmanto gudrus un viltīgus paņēmienus, lai liktu tev nopirkt vairāk.

1. Augļu un dārzeņu stendi, kā arī maize, nereti atrodas netālu no ieejas veikalā. Tas ne vien atgādina tirgu, bet arī izskatās kārdinoši un apetelīgi, un liek strādāt taviem siekalu dziedzeriem. Jo vairāk tu siekalojies, jo vairāk gribēsi apēst kaut ko garšīgu, jo vairāk garšīgu lietu patiešām arī nopirksi.

2. Augļu un dārzeņu stendā bieži vien ir īpaša gaisma, kas liek produktiem izskatīties kārdinošākiem. Tiek izmantoti ne vien prožektori, kas poduktus izgaismo “teatrāli”, bet arī spoguļi, kas gaismu atstaro un papildus liek stendam izskatīties bagātīgākam. Arī gaļas stendos reizēm tiek izmantotas sarkanākas gaismas, kas gaļu padara vizuāli glītāku.

3. Produkti ir arī labi aptaustāmi – ja pircējs var preci apčamdīt, ir daudz lielāka iespēja, ka tā pārceļos uz viņa grozu, nevis atpakaļ plauktā.

4. Iepirkuma rati ir lieli – tajos šķiet, ka nekas taču nav paņemts.. kamēr pie kases atklājas, ka ir 2 milzu maisi par lielu summu.

5. Plauktu labirints izvietots tā, lai pircēju veikalā aizkavētu pēc iespējas ilgāk. Jo ilgāk tu veikalā uzturēsies, jo vairāk lietu nopirksi. Ja tev kādreiz ir licies, ka veikalu izkārtojumā nav loģikas, tad zini – loģika tur ir, tikai ne tāda, kādu tu gribētu redzēt.

6. Populāri produkti, piemēram, piens, tiek novietoti veikala tālākajā galā, lai tu izietu cauri visam veikalam, tos meklējot, un pa ceļam paķertu vēl šo to. Tiesa, piena izvietojumam ir arī praktisks pamats – to ir uzreiz jāatdzesē, tāpēc piena stends ir vistuvāk durvīm, pie kurām prece tiek izkrauta.

7. Bērnu iecienīti našķi ir zemākajos plauktos, lai tavs ķipars var tos ērti aizsniegt un izdīkt vecākiem kārtējo kārumiņu.

8. Arī pieaugušie neizsprūk sveikā – pie kasēm tiek izlikti dažādi sīkumi, kurus, stāvot rindā, tā vien gribas paķert. Lai dzīvo visas pēdējā brīdī nopirktās šokolādītes!

9. Tā kā vairums cilvēku ir labroči, nevis kreiļi, populārie produkti tiek novietoti labajā pusē, lai tos varētu paņemt ar vismazāko piepūli.

10. Ejas pie kasēm ir šauras – šis ir īpaši pamanāms Latvijas lielveikalos. Tas paredzēts tāpēc, lai pircējam nerastos vēlme pēdējā brīdī aiziet nolikt preci atpakaļ, jo izgrozīties un izgrūstīties no šaurās ejas būtu pārāk neērti.

11. Lielveikalos nekur nav pulksteņu un parasti skan lēna, mierīga mūzika. Tas tāpēc, lai tu atslābinātos, iepirktos nesteidzoties un pavadītu veikalā vairāk laika.

12. Mulsinošas cenu zīmes – ja redzi 2 dažādas piena pakas, noteikti paņemsi lētāko. Un tikai pēc rūpīgākas iedziļināšanās sapratīsi, ka dārgākā patiesībā ir vislētākā, jo tajā ir 1 litrs, nevis 0.9 vai 0.75 litri piena. Bet kuram gan ir laiks iedziļināties lielveikala piedāvājumā?

13. Cenu zīmes ar atlaidi, kuros apakšā maziem burtiņiem pierakstīts, ka atlaide strādā tikai tad, ja tu pērc 2 vai 3 produktus. Cik gan reižu katrs uz šo ir iekritis!

14. Šķērspārdošana jeb cross selling – blakus alus stendam novietoti arī čipsīši. Jo ir taču tikai normāli pirkt abus uzreiz, vai ne?

15. Lielie iepakojumi. Tie it kā šķiet izdevīgāki, tomēr dzīvē ir tā – jo vairāk tu nopērc, jo vairāk izlietosi. Un nākamreiz pirksi vēl vairāk. Tā mazpamazām tu vairs nesaproti, kā kādreiz varēji pirkt mazo saldējuma iepakojumu, un kāpēc vairs neielien savos džinsos.

16. Stendos vistuvāk pircējam liek to preci, kurai visdrīzāk beigsies derīguma termiņš. Ja tu ņem pienu, ir vērts parakties pēc kādas pakas stenda pašā aizmugurē. Tā piens tik ātri nesabojāsies, un nevajadzēs pēc pāris dienām pirkt atkal jaunu.

17. Dārgāko preci novieto acu augstumā – to ir ērti uzreiz pamanīt, novērtēt un ielikt grozā. Prece, kas ir apakšējos plauktos, reizēm nav nemaz sliktāka, taču, visticamāk, ir mazāk smalkā iepakojumā un lētāka.

Visi šie triki patiešām strādā – jau aptuveni pusstundu pēc iepirkšanās sākuma tavas smadzenes nogurst un vairs nespēj domāt racionāli. Šī iemesla dēļ grozā nonāk visādas lietas, kuras tur vispār nebija paredzētas. Bet ir izeja: dodies uz veikalu ar sarakstu, stingri turies pie tā un centies iepirkšanos veikt maksimāli ātri. Un neaizmirsti – pusi no tā visa tev tāpat nevajag.

 

Avoti: rd.com, curiosity.com, la.lv, thenewdaily.com.au


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru