SVARĪGI: Izskaidrotas izmaiņas riteņbraucēju noteikumos par kreiso pagriezienu

12 komentāri

Līdz ar jaunajiem noteikumiem riteņbraucējiem ir vairāk manevra iespēju. Kopā 3 varianti.

No nākamā gada 1. janvāra tiks papildināta Ceļu satiksmes noteikumu sadaļa par velosipēdu nogriešanos pa kreisi. Līdz šim iespējas to paveikt bija tikai divas, bet jau pavisam drīz tiks pievienota vēl viena, tādējādi ļaujot atrast katrai situācijai piemērotāko variantu.

1. Pagriešanā no brauktuves labās malas

Pagriešanā no brauktuves labās malas
Visizplatītākais variants joprojām būs tāds pats, kā līdz šim. Vispirms pa savu malu jātiek līdz kurstojuma beigām, bet tad jādodas pa kreisi, turpinot braukt gar ceļa malu. Protams, pirms pagrieziena jāpārliecinās, ka nevienam šis manevrs netraucē.

2. Pagrieziens no malējās kreisās joslas

Pagrieziens no malējās kreisās joslas
Gadījumos, ja vienā virzienā ir vairākas joslas, pirms griešanās pa kreisi ir jāpārvietojas uz malējo kreiso joslu, kur jābrauc pa labo pusi. Tajā manevrs ir līdzīgs kā iepriekšējā variantā – pa savu joslu līdz galam un tad pa kreisi.

3. Pagrieziens no brauktuves kreisās malas

Pagrieziens no brauktuves kreisās malas
Jaunā iespēja ir pagrieziens no brauktuves kreisās malas, ja katrā virzienā ir tikai viena josla. Gadījumos, kad satiksmes intensitāte nav pārāk liela, tagad drīkstēs pirms krustojuma iekārtoties brauktuves kreisajā malā un pagriezienu veikt tāpat kā ar motociklu vai motorolleru – slaidā lokā, lai pēc tā nonāktu savā vietā brauktuves labajā malā.

Pirms manevra arī neaizmirsti, ka jārāda pagrieziens! Lai signalizētu braukšanu pa kreisi, ir divi varianti – taisni izstiepta kreisā roka vai arī pacelta un saliekta elkonī labā!

Pirms manevra arī neaizmirsti, ka jārāda pagrieziens! Lai signalizētu braukšanu pa kreisi, ir divi varianti – taisni izstiepta kreisā roka vai arī pacelta un saliekta elkonī labā!

Vērts izlasīt
Komentāri