20 vietas, kur nosvinēt Zinību dienu kopā ar ģimeni

2 komentāri

Par laimi, svētki iekrīt brīvdienās, tāpēc var doties arī pie kaimiņiem!

1. Izklaides parks Avārijas brigāde

Parks tika atklāts šī gada vasarā. Šeit var izstaigāt Dinozaura taku, iegriezties Avārijas Brigādes pilsētiņā, nolaisties no šļūkšanas trases, pagulēt uz ūdens spilvena, nokļūt dinozauram uz muguras vai izjust neaizmirstamu braucienu ar traktoru, kā arī izdarīt vēl daudz kā interesanta. 

Sīkāk uzzini šeit.
1 komentārs

2. AHHAA zinātnes centrs

AHHAA ir centrs, kura galvenais uzdevums popularizēt zinātni plašam cilvēku lokam. Tas ir domāts visa vecuma grupu apmeklētājiem.
AHHAA centrs uzsāka savu darbību 1997. gada 1.septembrī kā Tartu Universitātes projekts. Bet 2011. gadā centrs vēra savu moderno māju, kura jau apmeklēta virāk kā 2 miljonus reižu.
Tas ir neizmirstams ceļojums gan mazajiem, gan lielajiem!

Sīkāk uzzini šeit.


Komentēt

3. Hidroplānu osta Tallinā

Hidroplānu osta Tallinā
Mūsdienīgs muzejs ar foršām laivām, hidroplāniem, kuģiem, milzīgu akvāriju, kino un citām izklaidēm. Tas tiek uzskatīts par vienu no aizraujošākajiem Igaunijas muzejiem, kurš ir ieguvis arī starptautiskus apbalvojumus.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

4. ZINOO

Arī Latvijā ir savs mazais zinātniskais centrs ZINOO, kas rosina dažāda vecuma bērnus apgūt zinātni interaktīvā veidā. Apmeklētāji var izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Viss šeit ir izveidots atrakcijas formā, piemēram, apgūt matemātiku lēkājot, izjust gravitāciju šūpolēs, redzēt skaņu, būvēt robotus un darīt vēl daudz ko interesantu. ZINOO centri atrodas Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Jūrmalā un Liepājā.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

5. Tērvetes dabas parks

Tērvetes dabas parks tn.lv
Latvijā labākā un draudzīgākā vieta ģimenēm ar bērniem, kur vērojama dabas un pasakas harmoniskā sadraudzība. Te ir gan koka skulptūras, gan dzīvie Annas Brigaderes pasaku un lugu tēli. Apmeklētājiem tik iecienītās vietas ir Pasaku mežs un Rūķīšu mežs, kurās var pārvietoties gan ar kājām, gan velosipēdu, gan bērnu ratiņiem. 

Sīkāk uzzini šeit

Komentēt

6. Marka Rotko mākslas centrs

Marka Rotko mākslas centrs markrothkoartcentre/instagram
Ne visi bērni ir aktīvās atpūtas piekritēji. Daudzi novērtēs arī mākslas muzeja apmeklēšanu.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir moderns laikmetīgās mākslas un kultūras centrs, kurš mitinās Daugavpils cietoksnī, un tā ir vienīga vieta Austrumeiropā, kur var iepazīt Marka Rotko oriģināldarbus, kā arī citu mākslinieku šedevrus.

Sīkāk uzzini šeit. 
Komentēt

7. Tērvetes tauriņi

Tērvetes tauriņi tervetestaurini/facebook
Tērvete ir jauna izklaidējoši izglītojoša vieta. Tērvetes tauriņu māja - tur ikviens interesents var iejusties pasakā ar tauriņiem visapkārt. Āzijas eksotisko krāsu tauriņus, Dienvidamerikas dižtauriņu un Āfrikas unikālos tauriņus, turklāt, te ir sastopamas arī  vairāk kā 200 dažādas augu sugas ar krāšņiem ziediem un gardiem augļiem. Gaisa temperatūra, atbilstoši dabiskajai tauriņu dzīves videi, tiek uzturēta ap 30 grādiem un augstāk.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

8. Ilūziju muzejs Cosmos

Ilūziju muzejs Cosmos Iluzijumuzejs/facebook
Interaktīvais muzejs Rīgas centrā, kuru apmeklēt būs interesanti gan mazajiem, gan lielajiem. Piedzīvojumi ir sastopami praktiski uz katra stūra. Ideāla vieta, kur gūt pozitīvas un neizmirstamas idejas ģimenes lokā un kopā ar draugiem.
Ja esi gatavs neprognozējamiem notikuma pavērsieniem, tad notiekti dodies uz nelielu vietējo kosmosu.
Komentēt

9. Jump Space

Ja bēram patīk kārtīgi iztrakoties, tad Jump Space ir tieši tas, kas vajadzīgs un paliks atmiņā uz ilgu laiku. Tas ir 1600 kvadrātmetru plašs batutu lauks, kurā var izbaudīt augstus lēcienus un lidojumus. Brīvība!

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

10. Dino parks

Dino parks 15min.lt
Lietuvā ir veseli divi dinozauru parki - viens atrodas Viļņā, bet otrs Klaipedā. Abi ir ievērojami ar milzīgajām dinozauru figūrām, kuras var sastapt visā parka teritorijā. 
Taču, neskatoties uz to, ka galvenie varoņi te ir dinozauri, netrūkst arī tādu tradicionālu izklaides objektu kā karuseļi, 5D kino, bērnu laukums un pat apgrieztā māja!

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

11. Satiksmes pilsētiņa

Satiksmes pilsētiņa Liikluslinn/facebook
Šeit mazie šoferi-iesācēji var apgūt drošu braukšanu un ceļa satiksmes noteikumu pamatus. Kompakta trase, kura līdzinās reāliem ceļiem ar maziem luksoforiem, zīmēm un gājēju pārejām. Teritorijā ir pieejama arī kafejnīca, sporta zāle un citas izklaides, kuras domātas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

12. Zinātnes centrs Energia

Zinātnes centrs Energia Energiakeskus/facebook
Tallinā atrodas zinātnes centrs, kurā var uzzināt visu par elektroenerģiju un tās vēsturi. Interaktīvais centrs atrodas 1912. gadā uzceltajā spēkstacijas ēkā. 3000 kvadrātmetru lielajā ēkā ir septiņas pastāvīgas ekspozīcijas par enerģiju un fizikas tēmām. Aizraujoši!

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

13. Lotes zeme

Lotes zems tematiskajā parkā tevi gaidīs vairāk nekā simts atrakcijas un aizraujoši piedzīvojumi. Baltijā lielākā tematiskā parka varoņi – Lote, Bruno Alberts un citi - sagaidīs tevi parka teritorijā, lai varētu kopā priecāties un draiskoties.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

14. Aktivitāšu mugursoma

Aktivitāšu mugursoma cesupils.lv
Cēsu viduslaiku pils piedāvā interesantu piedzīvojumu visai ģimenei, kas palīdzēs gan bērniem, gan pieaugušajiem izzinātu pils noslēpumus. Piedalīties var vecāki ar bērniem vecuma no 5 līdz 10 gadiem. Uzdevumu lapas, rēbusi un mīklas ļaus spēles dalībniekiem sajusties īstiem detektīviem.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

15. Sajūtu parks

Dabas cienītājiem šī ir īsta paradīze. Te ir iespēja sajust visas piecas maņas: dzirdi, redzi, tausti, ožu un garšu. Viens no galvenajiem parka uzdevumiem ir iepazīties ar dabas daudzveidību dažādos gadalaikos.
Mežs ziemā un mežs vasarā ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas. Noteikti vērts apmeklēt!

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

16. Vells

Vells vells/facebook
Varoņdarbu tornis Siguldā. Deviņstāvu konstrukcija ir veidota no Latvijā stiprākajiem kokiem. Kas jādara? Jāpārvar augstums, jāuzrāpjas torņa galā un jālidinās lejup, protams, piesiets pie drošības virves.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

17. SPA bērniem

SPA bērniem hoteljurmala.com
Vienā no Jūrmalas viesnīcām sniedz tādu pakalpojumu kā SPA procedūras bērniem. Rituāls bērniem, pusaudžiem, ķermeņa apgleznošana ar spīdumiem, pērļu vanna un vēl daudz, daudz kā interesanta mazajām princesēm. 

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

18. Braku takas

Braku takas brakutakas.lv
Ērgļos, netālu no Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja Braki, ir izveidots aktīvās atpūtas parks. Tajā var iziet dažādus posmus, kuri ir nosaukti rakstinieka literāro varoņu vārdos. Bērni un iesācēji var parāpot zilajā Velniņu trasē. Vidējās sarežģītības pārbaudījumiem par vispiemērotāko būs sarkanā Trīnes grēki, savukārt melnā trase Tālavas taurētājs ir augstas sarežģītības posms asu izjūtu cienītājiem.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

19. Zinību diena Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Zinību diena Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lnb.lv
1.septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzsāks Latvijas Kultūras kanona mēneša aktivitāti, iepazīstot bagāto tautas kultūru un piedaloties īpašā orientēšanās spēlē Gaismas pilī. Skolēniem izsniegs orientēšanās karti, kura palīdzēs atrast 17 kultūras kanonā iekļautās vērtības dažādās bibliotēkas vietās.

Sītkāk uzzini šeit.
Komentēt

20. Piedzīvojumu parks Aļaska

Piedzīvojumu parks Aļaska visitogre.lv
Ogres novadā savus spēkus var izmēģināt dažādās augstuma un sarežģītības trasēs, pārvarot gan vertikālus, gan horizontālus šķēršļus.  
Uz torņa ir izvietotas 25 dažādas atrakcijas no virvēm, trosēm, tīkliem un koka konstrukcijām. Šeit katrs apmeklētājs varēs izvelēties sev piemērotāko sarežģītības pakāpi. 

Sīkāk uzzināt šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri