Kas notiek 1 stundu pēc Coca-cola bundžas izdzeršanas

11 komentāri

Vispār diezgan šokējoši.

Šo apkopojumu veicis farmaceits Niradžs Naiks blogam Truth Theory. Viņš apņēmies izpētīt kādēļ pat cilvēki, kuri ievēro stingras diētas, tomēr pamanās pieņemties svarā.

Lielu pārsteigumu izraisījis fakts, ka bieži pie vainas ir fruktoze, kas cilvēka organismā nonāk neveselīga saldinātāja formā - tas ir augstas fruktozes kukurūzas sīrups. N. Naiks raksta, ka tas atrodams teju visos junk food izstrādājumos, arī gāzētājos dzērienos. Cilvēki ikdienā to uzņemt, nemaz nenojaušot, cik tas ir kaitīgi.

"Fruktozi pārstrādā tikai aknas un tā ir ļoti līdzīga etanolam (alkoholam dzērienos)," raksta farmaceits. "Kad tu to uzņem, tā ir gandrīz kā etanols, tikai bez apreibinoša efekta. Tas samulsina aknas, un galu galā organismā rodas daudz slikto tauku. Turklāt tā nedod signālu tavām smadzenēm, ka esi pieēdies. Tāpēc cilvēki var izdzert milzīgu daudzumu gāzēto dzērienu."

N. Naiks ieteicis saviem klientiem atteikties no saldiem, gāzētiem dzērieniem un rezultāti bijuši redzami - tā teikt - uz aci.

 

Katru dienu pasaulē tiek pārdoti 1,6 miljardi kolas porciju. Un, lūk, ko tā nodara cilvēkiem 1 stundas laikā:

PIRMĀS 10 MINŪTES

10 cukura tējkarotes nonāk tavā sistēmā (100% no rekomendētās diennakts devas). Tu nesāki momentā vemt no pārliekā garšas salduma, jo forforskābe nomāc šo garšu, ļaujot dzērienu tev paturēt sevī.

 

20 MINŪTES

Cukura līmenis tavās asinīs tiek uzsists uz visaugstāko. Tavas aknas šobrīd reaģē uz to, visus cukurus pārvēršot taukos. (Un to šobrīd viņām ir daudz.)

 

40 MINŪTES

Ir uzņemts viss kofeīns. Acu zīlītes paplašinās, asinsspiediens paceļas. Aknas uz to reaģē, izmetot vairāk cukura asinīs. Adenozīna receptori tavās smadzenēs ir bloķēti, un tu nejūti miegainību.

 

45 MINŪTES

Organisms palielinātā daudzumā izstrādā dopomīnu, kas stimulē labsajūtas centrus smadzenēs. Fiziski tas ir tieši tas pats process, kā strādā heroīns.

 

60 MINŪTES

Fosforskābe piesaista kalciju, magniju un cinku tavā zarnu traktā vēl jo vairāk ieteikmējot vielmaiņu. Ja šis process notiek kombinācijā ar lielu cukura patēriņu, ar urīnu pastiprināti izdalās kalcijs.

 

VAIRĀK KĀ 60 MINŪTES

Sāk iedarboties kofeīna urīndzenošās īpašības. No organisma tiks izvadīts kalcijs, magnijs un cinks, kam bija jānonāk tavos kaulos. Lielos daudzumos tiek izvadīts arī nātrijs, elektrolīti un ūdens.

 

 

Attēls un informācija no: Truth Theory

 


Vērts izlasīt
Komentāri