20 vides mākslas objekti, kuri slēpjas Rīgas ielās un ne tikai

5 komentāri

Vai tu zināji un esi redzējis visus šos objektus?

1. Mala

Mala artinpublicspace
2015. gadā Viesturdārzā tika atklāts Brigitas Zelčas-Aispures vides objekts Mala, kas, atkarībā no skatupunkta, maina savu vēstījumu. Atrodi to parkā un apej apkārt!
1 komentārs

2. Rīgas lauva

Rīgas lauva artinpublicspace
Arī kopš 2015. gada pie Latvijas Mākslas akadēmijas gozējas Lienes Mackus Rīgas lauva. Starp citu, šis dzīvnieks no Rīgas ģērboņa, un jau otro gadu ir lieliska vieta, kur piesēst un paspodrināt tā gludo spalvu.
Komentēt

3. Rēgs

Rēgs
Pirms pāris gadiem Vecrīgas šaurajās alejās tika atklāta mākslinieces Ievas Rubezes skulptūra Rēgs. Tā slēpjas no garāmgājējiem Torņu ielā, netālu no Kara muzeja.
Komentēt

4. Villendorfas Venera 21. gs.

Villendorfas Venera 21. gs. Didzis Grodzs
Pie Latvijas Mākslas akadēmijas galvenās ieejas durvīm atrodas mākslinieces Brigitas Zelčas skatījumus uz slaveno Venēras figūru. Neordinārais vides objekts tagad jau tik labi iejuties savā vidē, ka mēs tam bieži vien pat nepievēršam uzmanību.
1 komentārs

5. Sems

Sems zan_is/ instagram
Kronvalda parka apkārtni kopš 2016. gada apsargā milzīga mērkaķa Sema skulptūra. Objekts tika uzstādīts mākslas foruma Baltā nakts 2016 ietvaros. Kopš tā laika Sems atbildīgi vaktē parku un tā apkaimes.
1 komentārs

6. Meitene ar kurpi

Meitene ar kurpi Paula Lūse/arterritory
Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā šī gada maijā tika atklāta 6,2 metrus augsta skulptūra, kuras autors ir Aigars Bikše. Meitene ir pazaudējuši kurpi. Viņa ir gatava pat nocelt mājai jumtu, lai atrastu pazaudēto apavu.
Aizej apskati to dzīvē, izskatās daudz iespaidīgāk kā foto.
Komentēt

7. Gondola

Gondola artinpublicspace
2012. gadā Rīgas Birža tika pie pasaulslavenā krievu mākslinieka Dmitrija Gutova darba Gondola. Tas ir aptuveni tonnu smags un 11 metru garš objekts, kurš karājas muzeja griestos biržas ēkas ātrijā.
Komentēt

8. Piemineklis Mārim Rūdolfam Liepam

Piemineklis Mārim Rūdolfam Liepam panoramio
Pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas 2013. gadā 150 gadu jubilejas svinību ietvaros tika atklāts piemineklis baletdejotājam Mārim Rūdolfam Liepam.
To ir veidojuši igauņu mākslinieki Jāns Tomiks un Jiri Ojavers. Skulptūra atrodas kanāla malā pie mazā tiltiņa starp Latvijas Nacionālās operas ēku un Latvijas Universitāti.
Komentēt

9. Soliņi

Soliņi
2014. gadā Bastejkalnā tik atklāts Ērika Boža vides dizaina objekts Soliņi, kurš vienlaikus ir gan mākslas darbs, gan funkcionāli lietojams elements. Tas sastāv no 12 dažāda augstuma soliņiem un tā ideja ir vienādot mākslu ar dzīvi pilsētā.
Komentēt

10. Rīdzinieki

 Rīdzinieki a4d.lv
Ģirts Burvis izveidojis šo skulptūru par godu Augusta Deglava 150. jubilejai un viņa romānam-triloģijai Rīga. Objekts atrodas skvērā pie A. Deglava ielas 25. nama - vietas, kur rakstnieks dzīvoja, kad strādāja pie romāna.
Komentēt

11. Lielā vāze

Lielā vāze artinpublicspace
Mākslas objekts sastāv no trīs daļām: lielākā daļa stāv pie Gaismas pils, ceturtdaļa uz AB dambja, bet trešā daļa atrodama grāmatā, kuru var apskaīt bibliotēkā.
Objekts tika atklāts 2016. gada 26. septembrī, tā autors ir Ojārs Pētersons, kurš Lielās vāzes virsmu noklāja ar keramisku mozaīku, uz kuras redzams Garlība Merķeļa teksts.
Komentēt

12. Lidojums pār pilsētu

Lidojums pār pilsētu Vikipēdija
Genādija Stepanova skulptūra atrodas iepretim Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. Tas ir ir 4,5 metrus augsts objekts, kura galā novietota lidojošās kaijas skulptūra.
Komentēt

13. Leste

Leste Olga Šilova
Daugavmalas promenādē starp Salu un Akmens tiltu atrodas tēlnieces Olgas Šilovas vides objekts Leste. Leste tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē – bute, zivs, kura ir bijusi lībiešu (Rīgas pirmo iedzīvotāju) tautas iztikas avots.
Komentēt

14. Klusā daba

Klusā daba Toms Grīnbergs,/LU
LU Botāniskajā dārzā atrodas mākslinieku Brigitas Zelčas-Aispures un Sanda Aispura piecmetrīgais objekts Klusā daba. 
Komentēt

15. Piemineklis fotogrāfam Filipam Halsmanam

Piemineklis fotogrāfam Filipam Halsmanam
Krievu tēlnieka Grigorija Potocka sirreālistiskā, 2,3 metrus augstā bronzas skulptūra atrodas Vecrīgā pie Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja. Iespējams, to ir grūti pamanīt, jo tā atrodas ēkas fasādes sānā.
Rīgā dzimušais Filips Halsmans bija viens no ievērojamākajiem pagājušā gadsimta fotogrāfiem, kurš strādāja ar tādām slavenībām kā Šagāls, Einšteins Merilina Monro un Salvadors Dalī.
Komentēt

16. Velosipēds ar solu

Velosipēds ar solu redzet.lv
Tēlnieks Āris Smildzers izveidojis dekoratīvo vides objektu, kurš atrodas Daugavmalas promenādē, Ķengaragā.
Komentēt

17. Asorti soliņi

Asorti soliņi la.lv
11. tramvaja pieturā pie šokolādes fabrikas ir uzstādīti soliņi, kuri atveido Asorti konfekšu formas. Tie tapuši par godu Latvijas simtgadei, autors - rīdzinieks Imants Zutis.
Komentēt

18. Daļa no darba Ūdeņi stāsta – Daugava

Daļa no darba Ūdeņi stāsta – Daugava
2014. gadā mākslinieki un zinātnieki nolēma apvienot spēkus ar mērķi uzklausīt un izprast Daugavas ūdeņu stāstus. Lūk, šis Kriša un Dzintara Zilgalvju darbs ir Daugavas stāstu klausītājs, kas uztver informāciju. Mums ir tikai jāmāk iztulkot!
Komentēt

19. Saule, Pērkons, Daugava

Saule, Pērkons, Daugava
2014. gada maijā festivāla Blank Canvas ietvaros tapa tolaik Baltijā lielākais ēkas sienu zīmējums Saule, Pērkons, Daugava.
Grafiti izveidoja pazīstami ielu mākslinieki Kiwie un Rudens Stencil ar mērķi popularizēt ielu mākslu un grafiti kultūru. 22 metrus augstais darbs aptver kopumā 800 kvadrātmetrus. Tas atrodas Tallinas ielā 46.
1 komentārs

20. Rīgai 800

Rīgai 800
2001. gadā dizainers Holgers Elers par godu Rīgas 800 gadu jubilejai veltīja pilsētai dizaina veida objektu 800, kas tagad atrodas netālu no tirdzniecības centra Spice, pa ceļam uz Jūrmalu.
1 komentārs

Vērts izlasīt
Komentāri