Jauns trenažieris kalorijas pārvērtīs elektrībā

Komentēt

Atliek tikai mīties.

Izrādās, ka, labi gribot, pat tik šķietami garlaicīgu un pabeigtu produktu kā velotrenažieri ir iespējams uzlabot, kā to pierāda Ķīnas kompānija ‘Sooall’, kas ir izstrādājusi ‘Next DNA eBike’. Un nē, ‘eBike’ nenozīmē elektrisko riteni, vismaz ne tā klasiskajā izpratnē, jo šis aparāts nevis ar elektrības palīdzību atvieglos mīšanos, bet gan no mīšanās uzkrās elektrību.

Jaunā trenažiera aizmugurē ir novietotas trīs baterijas, kas tiek uzlādētas katra treniņa laikā. Tām pieejamas USB izejas, tādējādi ar minoties varēs uzlādēt telefonus, MP3 atskaņotājus un visas citas ierīces, ko var uzlādēt caur šāda veida pieslēgvietu. Ražotājs gan vēl neatklāj, cik ietilpīgas būs baterijas, vai arī cik ilgi nāksies mīties, lai tās pilnībā pielādētu.

Bez iespējas iemainīt taukus pret elektrību, cita interesanta riteņa fīča ir tā virtuālā trenera iestatījums, kas palīdzēs sastādīt treniņu grafiku un ļaus sajusties, it kā braukšana notiktu reālajā vidē. Proti, ‘maršruti’ tiks balstīti uz reāliem ceļiem, kuros būs gan nobraucieni, kuru laikā pedāļi kustēsies gandrīz vai paši no sevis, gan arī gabali pret kalnu, kuros, tāpat kā dzīvajā, lai tiktu augšā, būs pamatīgi jāpasvīst.

Lai virtuālais treniņš šķistu vēl aizraujošāks, ‘Next DNA eBike’ būs savienojams ar citiem tādiem pašiem riteņiem, tādējādi, piemēram, bariņam draugu būs iespēja kopā veikt vienu un to pašu distanci. Pēc ražotāju domām, šim vajadzētu palīdzēt cilvēkiem rast motivāciju sportot un nepadoties.

Ja jau sāki kārtot istabas stūri, lai tajā atbrīvotu vietu šim ritenim, nedaudz vari piebremzēt. Sākotnēji jūlija vidū pie ‘Next DNA eBike’ tiks Ķīnas sportot gribētāji, bet kad to sāks tirgot pārējā pasaulē, pašlaik nav zināms. Zināma gan ir tā cena – ap 1500 eiro, kas nozīmē, ka, lai atpelnītu šo summu uz elektrības rēķina, mīties nāksies pamatīgi.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru