Viens vienkāršs un sakarīgs padoms tiem, kam ir jutīgi zobi

Komentēt

Nekā sarežģīta un pilnīgi par brīvu. Tikai jāatceras pamēģināt!

Cilvēkiem, kam ir jutīgi zobi, katra ēdienreize pārvēršas par jautājumu un atbilžu sēriju. Vai šis nav par aukstu? Vai šis nav par karstu? Vai nav par skābu? Reizēm ir gan par aukstu vai karstu, gan par skābu vai saldu, un tas nekad nav patīkami. Un kas tad tā par dzīvi, ja nevar normāli uzēst ne šokolādi, ne saldējumu!

 

Šādiem zobiem ir paredzētas īpašas pastas un skalojamie līdzekļi, un tie patiešām strādā. Tomēr ir viens visai būtisks faktors, kuru bieži nepiemin – pārlieku centīga zobu pucēšana. Nereti zobi ir jutīgi tāpēc, ka to īpašnieki noberž emalju pārāk plānu. Un, lai kā viņi censtos berzt mazāk, to ir visai grūti izdarīt.

Tad lūk, viss triks slēpjas tajā, ka zobus jāmazgā ar otru roku! Tas ir, ar roku, kas nav vadošā – ja esi labrocis, mazgā zobus, turot birstīti kreisajā rokā. Tā kā nevadošā roka nav tik veikla, arī spiest uz zobiem tik stipri neizdosies. Nav ne sarežģīti, ne grūti, un pavisam noteikti ir vērts pamēģināt!

Starp citu, atceries par šo lietu arī tad, kad tīrīsi zobus saviem bērniem. Tā kā bērni pārņem vecāku iemācīto spiedienu uz zobiem, tad pārcentīgas beršanas rezultātā arī viņi iemācīsies noberzt emalju un iedzīvosies jutīgos zobos. Un to tu droši vien negribi.

Mazliet vairāk maiguma, un gan zobiem, gan tev pašam būs daudz patīkamāk!

 

Avots: lifehack.org.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru