Šie dzērienu paliktņi skaudrā veidā atgādina par to, kāpēc nevajag braukt reibumā

Komentēt

Piemērs, kas uzrunā ļoti tieši. Lieliska ideja un sociāli atbildīgs lēmums!

Nav nekāds jaunums, ka braukšana alkohola (vai jebkādā citā) reibumā ir lieta, kuru nekad, nekad nevajadzētu darīt. Neskatoties uz to, daļa autobraucēju joprojām pieturas pie idejas, ka vienu jau var, un ik pa laikam neaprobežojas ar vienu vien. Kas, atzīsim, ir stulbi un bīstami ne vien sev pašam, bet arī citiem.

Tāpēc Kanādas organizācija ArriveAlive.org nākusi klajā ar izcilu veidu, kā atgādināt bāra apmeklētājiem, kas draud tiem, kuri tomēr nolemj sēsties pie stūres žvingulī (neskaitot sodu, ko piešķir policija un tiesa). Kampaņā, kas aicina alkohola baudītājus padomāt par sekām, viņi izmanto dzērienu paliktņus.

Šie paliktņi izgatavoti no automašīnām, kas cietušas avārijā gadījumos, kad tās stūrējuši iereibuši šoferi. Apskatot paliktni tuvāk, uz tā redzams arī uzraksts “Šis paliktnis kādreiz bija automašīna. Tā nenokļuva mājās.” Drusku vēsums iemetas skaustā, vai ne?

Kampaņas autori atzīst, ka tā līdz šim ir bijusi veiksmīga – cilvēki bārā ierauga vēstījumu uz paliktņa, sāk sarunas par savām autovadītāja tiesībām un braukšanas stilu. Un, ja daļa tāpēc izvēlas braukt mājās ar taksi vai iepriekš sarunātu, skaidru autovadītāju, tad ieguvēji ir visa sabiedrība.

Mūsuprāt, šī ir brīnišķīga ideja, kuru vajadzētu ieviest arī pie mums. Ne jau labās omas nomākšanai bāros, bet atgādinājumam, ka lieliskā dzīve var izdzist vienā acumirklī paša muļķības dēļ.

 

Avots: uproxx.com.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru