Šis it kā veselīgais ieradums var nopietni apdraudēt tavu sirdi

Komentēt

Ne viss, kas pieņemts par labu esam, patiesībā tāds ir.

Ikviens, kurš sporto, ir vismaz reizi dzīvē gājis pasportot, lai iztīrītu galvu un nomierinātu nervus. Kad esam dusmīgi, bet nevaram bļaut, lamāties un ārdīties (jo dzīvojam taču civilizētā sabiedrībā), izskrieties vai izdauzīt boksa maisu ir labākais risinājums. It kā. Pēc jaunākajiem sirds ārstu pētījumiem, nemaz tik labi tas nav.

 

Kardioloģijas žurnālā Circulation publicēts pētījums, kurš apliecina – sports uz dusmu pamata var izraisīt sirdslēkmi. Pētījumā piedalījās 12 500 dalībnieku, kuri bija pārcietuši sirdslēkmi, un dalījās atmiņās par to, kā jutās un ko darīja stundu pirms lēkmes, un arī iepriekšējā dienā.

Izrādījās, ka daudzi liktenīgajā dienā bija dusmojušies un nodarbojušies ar sportu stundu pirms sirdslēkmes. Analizējot datus, pētniekiem nācās secināt, ka dusmas vien jau dubulto sirdslēkmes risku. Tomēr, ja esi dusmīgs un vēl ej pasportot, šis risks trīskāršojas. Auč!

Tam ir arī fizioloģisks pamatojums – gan fiziska slodze, gan dusmas sašaurina asinsvadus, tostarp arī tos, kas baro sirdi. Ja sirdij sāk trūkt skābekļa, diemžēl no nelaimes var sanākt arī neizbēgt.

Tiesa, jāpiebilst, ka jauniem, veseliem vīriešiem šis risks ir samērā zems un sporta pozitīvajai ietekmei ir liels pārsvars pār visiem riskiem. Tomēr, pieaugot vecumam (līdz ar to – arī asinsspiedienam un liekajam svaram), sirdslēkmes risks būtiski pieaug. Ja zini kādu kungu gados, kurš pēc katra kašķa iet izskrieties, mēģini viņam ieteikt kādu mierīgāku alternatīvu. Piemēram, nikni krāsot žogu vai iet garā pastaigā pēc piena uz otru pilsētas malu.

Protams, tikpat svarīgi ir arī lēnām un kārtīgi iesildīties pirms sportošanas – jebkurā vecumā! Tas ir ļoti svarīgi, lai cik liels slinkums tev nebūtu. Iesildoties sirds sagatavosies smagam darbam un būs daudz veselīgāka.

Un, protams, pats svarīgākais – dusmojies pēc iespējas retāk. Tā būs vislabāk!

Avots: menshealth.com.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru