Zinātnieki izpētījuši, ka slinkums patiesībā ir attīstītas inteliģences pazīme

Komentēt

Labākais atklājums pasaulē!

Jauns zinātnieku atklājums apstiprina to, ko visi sliņķi ir zinājuši jau sen – slinkums piemīt gudriem cilvēkiem. Zinātnieki to saista ar pieņēmumu, ka gudrie vienkārši retāk nogarlaikojas. Savukārt aktīvajiem cilvēkiem viss ātri apnīk, un viņiem nepieciešamas dažādas aizraujošas aktivitātes, lai varētu aizbēgt no domām.

Floridas universitātes pētnieki aptaujāja studentu grupu, iekļaujot tādus jautājumus kā “mani iepriecina uzdevums, kurā jāizdomā jauni risinājumi” un “es domāju tikai tik, cik nepieciešams”. No visiem atbldējušajiem tālāk viņi atlasīja 30 “domātājus” un tikpat daudzus “nedomātājus”.

Turpmākās 7 dienas abu grupu pārstāvjiem bija jānēsā aktivitātes mērītāji, kas, protams, pierādīja loģisko – nedomātāju grupa bija daudz aktīvāka par saviem domās iegrimušajiem biedriem.

Pētījumu, kurš jau publicēts prestižajā “Journal of Health Psychology”, citi zinātnieki nodēvējuši par īpaši svarīgu ievākto datu ziņā.

Tomēr viena lieta izrādījusies ļoti interesanta un zinātniekiem aplam nesaprotama – nedēļas nogalē abas grupas uzvedušās pilnīgi vienādi. Šo jocīgo faktu viņi tā arī nav varējuši izskaidrot.

Pētījuma autori tomēr brīdina, ka gudrajiem – un slinkajiem – cilvēkiem sava dzīvesveida dēļ īpaši jāuzmanās no sēdoša dzīvesveida sliktajām sekām un jācenšas mazliet arī izkustēties.

Tad nu nākamreiz, kad kāds tevi kauninās par nepaveiktajiem darbiem, nepievērs viņiem uzmanību. Atgādini, ka pat Bils Geitss darbā pieņem slinkus cilvēkus, jo viņi problēmu risinājumam atrod īsāko ceļu. Ja kļūst galīgi neizturami, atceries par fizisko aktivitāšu nepieciešamību un vienkārši aizskrien prom. Bingo!

 

Avots: independent.co.uk.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru