UZMANĪBU! Par šīs zīmes neievērošanu draud 30 eiro sods. Esi lietas kursā!

19 komentāri

Nākamreiz, kad novieto mašīnu stāvēšanai, pieraugi, vai papildzīme nebrīdina, uz kuru pusi jāatrodas mašīnas purnam.

Ik pa laikam Latvijas medijos var dzirdēt autovadītāju sašutumu par salīdzinoši muļķīgi piemērotu 30 eiro sodu gadījumos, kad mašīna nav novietota pareizā stāvoklī. Visticamāk, nav ne pirmā un ne pēdējā reize, kad par to dzirdēsim. Tāpēc atgādinām, ka shematiskā papildzīme par auto novietošanu apzīmē ne tikai to, ka auto jānovieto perpendikulāri, bet arī to, kādā veidā. Ja šis veids atšķirsies - par to var nākties maksāt 30 eiro sodu.

Nākamreiz, kad novieto automašīnu stāvēšanai un pamani kādu no šīm papildzīmēm, atceries, ka tavai mašīnai jāstāv tieši tā, kā attēlots zīmē.

 

Tā, piemēram, savu sašutumu Facebook paudusi rīdziniece Vita, kas publicējusi video no mājas pagalma, kurā policija sodījusi teju visus autovadītājus par mašīnas novietošanu nepareizā stāvoklī. Lūk, kas viņai sakāms.

"Mūsu mājā dzīvo ļoti draudzīgs un saniknots kaimiņš, kurš izsaucis policiju par neatbilstošu stāvēšanas virzienu pie mājas.  Un policija dara savu darbiņu - 30€ soda kvīts katram grēkāzim

Labi, ka mēs parasti stāvam pareizā virzienā, un šodien varējām šo traģikomēdiju tikai novērot pēc atgriešanās no teātra, kad brīvu stāvvietu pie mājas nebija.
Ja vien es mācētu, gribētu "laipni" pasveicināt draudzīgo kaimiņu!" 

Raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots savulaik izteicies, ka sodīšana par šādas zīmes neievērošanu ir diezgan nekorekta rīcība, jo zīmei grūti rast izskaidrojumu.

Kā redzams šajā bildē, tad pēc noteikumiem sodu šajā situācijā nāktos maksāt golfiņam.

Savukārt šajā situācijā pie soda tiktu BMW autovadītājs.


Vērts izlasīt
Komentāri