Vienkārša un sirsnīga akcija. Uzraksti vēstuli vecam, vientuļam cilvēkam!

26 komentāri

Priecīgi būs ne vien viņi, bet arī tu pats. Apsolām.

 

Līdz ar Ziemassvētku tuvošanos parādās arī dažādas labdarības akcijas – bērnunami tiek pie dāvanu maisiem, dzīvnieku patversmes – pie barības un apkures granulu vezumiem. Taču gadās, ka cilvēkam nekā netrūkst fiziski – ir ēdiens, ir jumts virs galvas… bet nav vissvarīgākā – cilvēcīga siltuma un kripatiņa uzmanības.

Tāda pirmssvētku sajūta ir aptuveni divarpus simtiem cilvēku, kas mīt sociālās aprūpes centros, krīzes centros un aprūpes mājās. Katram ir savi iemesli, kāpēc ir tā, kā ir, taču varam iedomāties, ka šie stāsti nav priecīgi. Lielākoties viņi ir arī stipri gados, taču gadās arī pa kādam gados jaunākam cilvēkam, invalīdam jau no bērnības. Šie ir cilvēki, kuriem nav iespēju aiziet uz kafejnīcu vai kino un paviesoties pie draugiem – lielākoties jau vairs nav, pie kā viesoties, un arī spēka trūkst kaut kur doties.

Tad lūk, NSUS labdarības biedrība (No Sirds UZ Sirdi) ir izveidojusi brīnišķīgu projektu, kas saucas “Eņģeļa pasts”. Tā ietvaros tu vari piedalīties un padarīt kāda vientuļa cilvēka dzīvi skaistāku kaut uz brīdi. Viss ir super vienkārši – ņem vēstuļpapīru vai apsveikuma kartīti (vari to uzzīmēt arī pats – būs vēl jo foršāk!), izvēlies kādu adresātu no vientuļo cilvēku saraksta un uzraksti viņam vai viņai apsveikumu vai kādu uzmundrinošu vēstuli. Tev taču noteikti ir kaut kas labs, ko pateikt, vai ne? Vēstule būs jānosūta arī pavisam īstā pastā ar aploksni un marku – mūsdienās tādas lietas jau izklausās pēc Harija Potera.

Projekta autori raksta, ka šo vēstuļu saņēmēji no sirds novērtē labos vārdus: “Pēc tā, kā tika saņemtas pirmās vēstules oktobrī, bija jautājumi no vēstuļu saņēmējiem: "Vai man?", "Vai tiešām man?", "Kāpēc man?", un daudz izbrīna, pārsteigtu acu skatu un prieka asaras… Onkulis Pāvels, kurš nerunā, visu saprata, bija tik priecīgs, ka acīs sariesās asaras. Pat tie, kuri bija vienaldzīgi vīri, ik pa laikam turpina klusiņām pārlasīt vakaros šos sūtījumus un klusām priecāties.”

Daži pat atbild! Kas zina – ja nu tava vēstule pāraug jaukā vēstuļdraudzībā ar kādu lielisku omīti vai opapu?

Te būs vairāk informācijas (spied šeit) un arī pats saraksts. Piedalāmies?

 


Vērts izlasīt
Komentāri