Šis mazais čips atbrīvos ierīces no pogām

1 komentārs

Un tas notiks jau pavisam drīz!

Ja viss notiks tā, kā šobrīd tiek plānots, jau tuvākajā laikā ‘Google’ jaunākais projekts ‘Soli’ izmainīs to, kā cilvēki izmanto elektronikas ierīces. Proti, tagad būs iespējams, piemēram, pagriezt skaļāk radio vai arī ieslēgt radiatorus, vienkārši pavicinot roku, un to visu iespējamu padarīs šis mazais čips.

‘Soli’ savā būtībā ir radars, kas spēj nolasīt roku kustības, un tādējādi ļauj attālināti elektronikas ierīcēs veikt tādas darbības, kādas iepriekš bija iespējamas, vien izmantojot dažādus kloķus, slēdžus vai pogas. Produkta izstrādātāji cer, ka jaunais risinājums varētu atbrīvot no šādiem arhaismiem ne tikai pulksteņus un radioaparātus, bet pat medicīnas ierīces!

„Līdz šim radarus izmantoja dažādiem mērķiem. Ar tiem tika skenētas mašīnas, satelīti, lieli objekti un citas lietas, bet mēs pirmo reizi tos izmantojam, lai skenētu kaut ko tik nelielu kā cilvēka roka,” stāsta projekta vadītājs Ivans Poprevs. „Radariem ir milzīgs potenciāls – tie ir precīzāki par jebkuriem citiem stariem, tāpēc kļūst iespējams precīzi nolasīt pat vismazākās rokas kustības un tās izmantot dažādu ierīču vadīšanā.”

Tā kā ierastie radari ir pārāk lieli, lai tos varētu izmantot dažādu ierīču vadībā, ‘Google’ komandai bija jāizstrādā īpaši miniatūrs čips, kam vietas pietiktu jebkur, ieskaitot tādus gadžetus kā rokas pulksteņus. Rezultātā radars tika iespiests 5x5 mm mazā čipā, turklāt līdz ar izmēru samazināšanu, nav zudusi tā precizitāte.

„Kad mēs sākām šo projektu, nezinājām, vai to spēsim paveikt vai nē. Taču iespējamā neveiksme mūs nebaidīja, jo visai komandai bija skaidrs – šī ir iespēja atstāt savu nospiedumu vēsturē. Es pats esmu sajūsmināts par to, ko esam paveikuši, par to, cik mazs ir jaunais radars, un to, kādas iespējas izstrādātājiem tas radīs. Ceru, ka arī viņi būs tikpat aizrauti un motivēti ar šīs ierīces palīdzību izstrādāt ko iespaidīgu, cik es,” turpināja Poprevs.

Vēl netiek atklāts, kad ‘Soli’ nonāks dažādu izstrādāju rīcībā, taču baumas liecina, ka tas varētu notikt vēl šogad, un pirmajiem produktiem ar šo tehnoloģiju vajadzētu parādīties aptuveni pusotra gada laikā.


Vērts izlasīt
Komentāri