Viltīgi padomi ceļasomu krāmēšanai no militāristiem. Noderēs katram!

Komentēt

Tuvojas atvaļinājums, bet apnicis ceļot ar pārpildītu koferi, kura saturu izmanto tikai daļēji? Ieskaties šajos padomos un turpmāk dodies izbraucienos kompaktāk.Ir cilvēki, kam somu un koferu krāmēšanā ir tīrais nieks, viņi tam speciāli apmācīti un ir šo prasmi noslīpējuši līdz pilnībai. Vai vari iedomāties, kas viņi ir? Tie ir kājnieki, karavīri, zemessargi un citi militārie darbinieki, kam ikdienā svarīga maksimāli viegla pārvietošanās.

Gan jau ka arī tev labpatiktos savam nākamajam braucienam sapakoties laicīgi un vismaz vienu par visām reizēm patiešām paņemt līdzi visu, kas vajadzīgs un to salikt vienā (!) somā vai koferī.

Ja jā, tad tev palīdzēs šie militāro darbinieku ieteikumi (un neviens no tiem neiekļauj sēdēšanu uz kofera, līdz knapi var aivilkt tā rāvējslēdzēju):

Atbrīvo pakošanās "zonu", jeb vietu, kur pārskatāmi vari nolikt visu, ko vēlies ņemt līdzi.

Tā var būt gultas virsma, garžās grīda, galds, vei jebkura cita pārskatāma vieta, kas ļaus sakrāmēt lietas pareizajā secībā, kas ved pei nākamā padoma...

Pakojies apgrieztā secībā.

Jeb domā šādi - pirmajām lietām, ko ieliksi koferī jeb somā, jābūt tām, ko tev vajadzēs vismazāk vai visvēlāk izbaruciena laikā. Tātad pidžamma, ko gribēsi vilkt pirmajā naktī - to liec kā vienu no pēdējām. Vēl vieni džinsi (par kuru līdzņemšanu vēl šaubies)? tos liec vienus no pirmajiem pašā somas apakšā.

Stratēģiska svara izmantošana tavā labā.

Ja tavs ceļojuma biedrs būs mugursoma (kas ir viens no ērtākajiem variantiem), tiek ieteikts smagāko no priekšmetiem likt somas centrā - tuvāk mugurkaulam, lai tas centrētu svaru, nevis radītu atpakaļvelkošu sajūtu, un padarītu nešanu vieglāku. Šis likums strādā arī plecu somu un koferu gadījumā - domās sadali to trijās daļās, no kurām apakšējā daļā liec vidēji smagas lietas, vidējā daļā ir smagāk;as, bet augšējā - vieglākās.Loki, sarullē un sasien.

Kad esi sagrupējis lietas smaguma kategorijās, sāc piedomāt par to formu. Ir noderīgi visas lietas salocīt vienveidīgās formās, kas palīdz tās kārtot tuvu vienu otrai daudz vienmērīgāk. Iedomājies, ka spēlē veco labo Tetri. Bet ar salocītu apakšveļu. Ja līdzi jāņem apjomīgākas lietas, piemēram, āra jakas vai guļammaiss, mēģini tās sarullēt nevis locīt. Papildus drošībai un formas nezaudēšanai vari tās arī sasiet ar datora vadu. Tas ir vēl viens noderīgs triks, kas neļaus somai pārvērsties par drēbju un vadu mudžekli.

Vairākas mazas somas vienā lielā.

Ja brauciens, un līdz ar to arī soma, pamatīgāki, ir noderīgi sadalīt somas saturu vairākās mazākās somiņās. Piemēram, viena somiņa elektronikai un vadiem, otra higiēnas precēm, trešā - apakšveļai u.tml. Nav nepieciešams iegādāties vairākat satsevišķas somiņas - te lieliski noder caurspīdīgie plastmasas maisiņi, kuros parasti liec šķidrumus, kad dodies lidojumā ar rokas bagāžas koferi. Tie ir lēti, ērti un viegli aiztaisāmi, kā arī neaizņem daudz vietas un ir caurspīdigi, kas palīdzēs tev ātri atrast tieši to, ko meklē.Nepieciešamākās lietas - vienmēr pa rokai.

Turi prātā, ka vienu no iepriekšminētajām somiņām vajadzētu iepakot kā pēdējo un turēt somas vai čemodāna virspusē. Tās saturs visticamāk mainīsies, atkarībā no izbrauciena tipa, bet domā par pašām nepieciešamākajām lietām: dokumenti, telefona lādētājs, uzkodas, higienās preces, medikamenti u.tml sīkumi, kam ir tendence "pazust" somas bezdibenī tieši tajā mirklī, kad tie visvairāk vajadzīgi.

Ņem līdzi tikai to, kas nepieciešams.

Esi nežēlīgs domājot par tām lietām, kuras tev varētu "vajadzēt". Tagad atgriezies pie pirmā padoma un noliec pakošanās vietas malā tās lietas, par kuru līdzņemšanu šaubies. Tas palīdzēs saprast, cik daudz vietas atliek, kad sapakotas patiešām nepieciešamās lietas.

Ja šaubies, paņem vēl zeķes.

Kad brīnumainā kārtā ir sapakots viss, kas nepieciešams un somā tomēr vēl ir brīva vieta, aizpildi to ar sarullētām zeķēm. Tas palīdzēs somai būt vienmērīgi noslogotai un nodrošinās, ka sapakotais nemainīs savu kārtību arī mētājoties pa lidostas bagāžas telpām (pagaidām nav zināms, kas tur notiek, bet mūsu bagāža bieži vien no turienes atgriežas "saburzīta", lai neteiktu vairāk). Kā arī - tīru un sausu zeķu nekad nevar būt par daudz. Tas vienkārši nav iespējams.

Visbeidzot - izvēlies pareizo somu.

Gan militārie darbinieki, gan pieredzējuši ceļotāji šajā jautājumā ir vienisprātis - ja vari ietaupīt uz līdzpaņemto kurpju pāru skaitu, tad uz somas iegādi gan to nevajadzētu darīt. Tev ir jābūt drošam par somas izturību, kvalitāti, vieglumu un ērtumu. Ja atradīsi tādu somu, kas der tieši tev, tad vienīgais, par ko uztraukties, būs tikai pakošanās meistarība.

Avots: www.thrillist.com


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru