Pusaudzis izgudro gēlu, kurš glābj dzīvības

3 komentāri

Pasaule liek lielas cerības uz šo izgudrojumu.


Amerikāņu jaunietis un nu jau arī uzņēmējs Džo Landolina radījis superīgu lietu – gēlu, kurš momentā aptur asiņošanu. Šķiet, kas nu tur īpašs, tam jau ir plāksteri – taču Vetigel aptur arī ļoti, ļoti stipru asiņošanu no artērijām. Turklāt to var pielietot vietās, kur žņaugu izmantot nav iespējams, piemēram, uz kakla. Šobrīd gēls ir kļuvis par pamatu 22 gadus vecā Džo biznesam, taču jaunietis to izgudroja tad, kad viņam bija vien 17 gadu.

Vetigel ir uz aļģu bāzes radīta viela, kas aktivizē asins recēšanas procesus un aptur asiņošanu burtiski uzreiz. Gēls sastāv no mikroskopiskām aļģu polimēru daļiņām, aptuveni tā, kā Lego klucīši. Kad gēls saskaras ar asinīm, tas aktivizē fibrīnu – asins sastāvdaļu, kura atbild par dabisko recēšanas procesu – un šie “klucīši” uzbūvē efektīvu barjeru, kas aptur asiņošanu.

Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kad ievainojums ir nopietns un cietušā dzīvība atkarīga no pāris minūtēm

BRĪDINĀM, SKATS VAR BŪT NEPATĪKAMS!
(Taču tā ir tikai liellopa akna ar pievienotu caurulīti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tā kā līdzeklis ir biopārstrādājams un ķermenim nekaitīgs, to var lietot tieši brūcē un pat izmantot iekšējo orgānu asiņošanas apturēšanai – ar laiku tas uzsūcas līdzīgi īpašajiem šuvju diegiem. Pievienojot cietinošo elementu, tas sabiezē un rada brūcei drošu pārsegu, kas ir izturīgāks par dabisko asins recekli (skaties vertikālo asi diagrammā). Sacietējušo gēla masu var arī neņemt ārā un ļaut ievainojumam sadzīt pašam.

 

Pašreiz Vetigel jau saņēmis atļauju tā izmantošanai veterinārajā medicīnā, un rit saskaņošanas process, lai to varētu izmantot arī cilvēki. Tas nozīmē – militārie un ātrās palīdzības ārsti varēs izglābt daudz vairāk cilvēku kā līdz šim. Arī pats Džo plāno neapstāties pie sasniegtā un cer, ka šī tehnoloģija palīdzēs rast risinājumus arī plašu apdegumu ārstēšanai un pat orgānu atjaunošanai. Forši!

 

 


Vērts izlasīt




Komentāri