Šī ir cilvēkiem nepieejamākā sala pasaulē

16 komentāri

Dzīvs nepaliks neviens!

Indijas Okeāna salas iedzīvotāji dzīvo pilnīgā izolācijā jau 60 000 gadu, un nogalina ikvienu, kurš mēģina salai pietuvoties. Ziemeļu Sentinela salas cilts ir viena no vismazāk izpētītajām ciltīm pasaulē. Viņi dzīvesveids nav mainījies kopš akmens laikmeta. Cilts izdzīvo, medījot un vācot augļus un saknes.

Salu sedz biezs mežs, tādēļ to nav iespējams apskatīt no helikoptera. Savukārt salas piekrastē svešiniekiem uzbrūk iezemieši, bruņojušies ar lokiem un pīķiem.

Ziemeļu Sentinela sala atrodas Indijas okeāna Bengālijas līcī, starp Mjanmu un Indonēziju. Formāli sala pieder Indijai –  1970. gadā Indijas valdība uz salas nometa akmeni, kurš apliecināja salas piederību valstij. Tomēr faktiski sala ir neatkarīga, un cilts iedzīvotāju agresijas dēļ tai neviens netuvojas.

Visi mēģinājumi tuvoties salai beigušies neveiksmīgi. 1896. gadā kāds Indijas iedzīvotājs izbēga no cietuma un uz pašgatavota plosta aizpeldēja līdz salai. Vēlāk pludmalē bija redzams viņa līķis ar desmitiem bultu un pārgrieztu rīkli.

Redzot helikopteru, salas iemītnieki apšauda to ar bultām.

Sentinelieši dzīvo zaru būdās, bet apģērbu izgatavo no koku mizām un lapām. Uguni iekurt salas iedzīvotāji neprot – viņi gaida, kad zibens iespers kādā kokā, un tad mēģina saglabāt uguni cik vien ilgi iespējams.

1981. gada 2. augustā kuģis Primerose uzsēdās uz sēkļa salas tuvumā. Pēc vairākām dienām un daudziem atvairītiem sentineliešu uzbrukumiem, apkalpi izglāba helikopters, tomēr iezemieši bija pamanījušies dažus jūrniekus nogalināt. Kuģa vraks joprojām atrodas salas tuvumā. Sentinielieši to ir izmantojuši praktiskiem nolūkiem – savācot metālu.

Vienīgais veiksmīgais kontakts, lai arī ļoti īss, Ziemeļu Sentinela salā noritēja 1967. gadā. Sentineliešiem patika pētnieku atvestie kokosrieksti un banāni, kuri uz salas neaug. Lielākā daļa fotogrāfiju un informācijas par salas iemītniekiem iegūta šajā īsajā laikā.

Pēc visiem neveiksmīgajiem saziņas mēģinājumiem Indijas valdība ir nolēmusi sentineliešus likt mierā un aizliegusi tuvoties salai 5 km rādiusā ap to.


Vērts izlasīt
Komentāri