Dubaijā būs iespējams dzīvot Peldošajos jūraszirdziņos

2 komentāri

Kārtējā galvu reibinošā ideja tiem, kas naudu neskaita.

Uzbūvējuši pasaulē augstāko ēku, zemeslodi no mākslīgajām salām un vēl virkni citu brīnumu, Dubaijas šeihi pāris gadus bija nomierinājušies un par šīs pilsētas grandiozajiem arhitektūras plāniem nekas nebija dzirdams. Nu situācija ir mainījusies, jo Apvienoto Arābu Emirātu bagātākā pilsēta atkal izceļas – tajā ir plānots uzbūvēt pasaulē pirmās zemūdens mājas.

Projekts ar nosaukumu ‘Peldošais jūraszirdziņš’ būs pasaulē pirmais, kurā mājas peldēs ūdenī, pirmajam stāvam pilnībā atrodoties zem tā virsmas.

Ēku kompleksā būs 42 trīsstāvīgi nami, kas tiks pabeigti un nodoti eksplotācijā jau 2016. gadā. Vienas mājas cena ir 2.3 miljoni dolāru, bet ja nu gadījumā šāda summa mētājas kaut kur plauktiņā un gribi tikt pie zemūdens mājas, pasteidzies – 35 nēkas jau ir pārdotas.

Kā jau Dubajā piedienas, līdz ar mājām Persijas līcī tiks izvietots arī mākslīgais koraļļu rifs, kurā īpaši aizsargātos apstākļos plānots izmitināt dažādas jūraszirdziņu sugas.

„Mūsu mērķis bija sasniegt jaunu līmeni luksusa dzīvesveidā, un ir sajūta, ka to esamsasnieguši,” komentē Džozefs Kleindiests, projekta galvenais veidotājs.


Vērts izlasīt
Komentāri