Uzzini beidzot, kas ir "Pokemon Go". Kā tas izskatās darbībā Latvijā?

Komentēt

Ja tu beidzot esi nolēmis uzzināt, kas tas ir - nāc šurp, mēs tev parādīsim.

 

Ir 2016. gads. Pasauli atkal ir pārņēmis Pokemonu drudzis, turklāt šoreiz - pavisam nopietnos apmēros. Kompānija Nintendo, kura aizsākusi šo neapturamo vilni, ir piedzīvojusi nebijuši uzplaukumu. Tiek lēsts, ka nedēļas laikā paša zīmola teorētiskā vērtība palielinājusies par 9 miljardiem dolāru. Par veseliem deviņiem miljardiem!

Turklāt sociālo mediju eksperti prognozē, ka pavisam drīz visā pasaulē Pokemon Go lietotāju skaits apsteigs Twitter.

Jā, šis drudzis ir aplipinājis arī daudzus Latvijā (neskatoties uz to, ka iPhone šo aplikāciju pagaidām piedāvā tikai ASV Appstore veikalā). Ja līdz šim esi redzējis tikai dīvainus ierakstus sociālajos tīklos, te būs video, kurā redzams, kā Pokemon Go darbojas reālajā dzīvē. Tiesa ar zināmu ironijas devu!

 

 

Pokemon Go oficiālā reklāma

 

Skaidrojums vienkāršiem vārdiem:

Ja tev uz telefona ir uzinstalēta Pokemon Go lietotne, GPS nosaka, kur tu atrodies reālajā telpā. Tad tavā apkārtnē "parādās" Pokemoni, kurus tu vari redzēt caur savu telefonu. Tie tev ir jāsavāc. Jo vairāk, jo labāk. 

Tāpēc arī daudzi priecājas par šīs spēles labvēlīgo ietekmi uz pusaudžiem un jauniešiem - tā viņus piespiež doties ārā un pārvietoties reālajā telpā. Atšķirībā no citām video spēlēm, kuras tiek lietotas, galvenokārt, uz dīvāniem. Interesanti, ka paši Pokemoni ir piesaistīti arī videi, piemēram, pa nakti tu atradīsi pavisam citus zvēriņu tipus, nekā gaišā dienas laikā.

Bilde no Twitter.

Pokemonu video spēles populāras kļuva 90tajos gados. Un ar savām 20 gadu vecajām līdziniecēm Pokemon Go ir daudz kā kopīgā. Pirmkārt, mērķis - savākt visus mazos mošķīšus. Gotta Catch 'Em All! Otrkārt, arī šajā spēlē ir treneri (trainers) un pokemonu cīņu zāles (gyms), kā arī iespēja ar tiem cīnīties. Tāpat - lietotājs var izveidot savu profilu.

Pašā sākumā tavs izveidotais tēls būs neitrāls, bet, sākot ar piekto līmeni, tu varēsi jau pievienoties kādai no komandām. Kopumā ir 3 grupas - zilā, sarkanā un dzeltenā.

Spēle pieejama bez maksas, taču tajā par naudu iespējams iegādāties dažādas papildiespējas.

 

Ja vēlies uzzināt kaut ko vairāk par Pokemon Go Latvijā, te būs daži noderīgi resursi:

Pokemon Go Latvia Facebook.

Pokemon Go Latvijas Facebook domubiedru grupa.

Pokemon Go Latvijas komūna.

 

Bet te pieejams ļoti labs, detalizēts apraksts par to, kā spēlēt Pokemon Go:

Imgur.

Imgur.

 

 

 

 

Un noslēgumā īsa (arī nenopietna) Pokemonu vēsture. 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru