Šis sešgadnieks reizi mēnesī iet uz ļoti neparastu randiņu

Komentēt

Un viņa dāma nav bērnudārza biedrene.

Parasti pasaulē iekārtots tā, ka mammas iet uz randiņiem ar tētiem, bet piecgadnieki aicina ciemos sirdsdāmas no bērnudārza. Šajā ģimenē viss ir drusku citādāk – mamma iet uz randiņu ar savu sešgadnieku. Vai sešgadnieks ved mammu uz randiņu. Grūti saprast, kurš te galvenais!

Mamma Nikola Paulina savā feisbukā raksta tā:

"Reizi mēnesī mans sešus gadus vecais dēls ved mani vakariņās. Viņš atver man durvis, atbīda krēslu, izstāsta par savu dienu un apjautājas, kā šodien klājas man. Viņš arī apmaksā rēķinu ar naudu, ko ir nopelnījis, darot darbus mājās, un pat atstāj dzeramnaudu. Šādi es viņam mācu, kā izturēties pret dāmām un kā izskatās kārtīgs randiņš. Gribu viņam iemācīt, kā izturēties ar cieņu pret mīļoto sievieti (šobrīd tā, protams, ir mamma). Mēs noliekam malā telefonus un planšetes (izņemot brīdi, kad jāuzņem kāds foto) un sarunājamies par notikumiem, plāniem u.tml. Es mācu viņam galda manieres un uzsveru, ka ir nepieklājīgi randiņā sēdēt ar telefonu rokās. Viņš mācās naudas vērtību un to, kā ar to apieties. Rēķina maksāšana māca viņam matemātiku.

Jā, viņš vēl ir ļoti jauns, bet es ticu, ka šīs visas ir lietas, kuras viņam jāapgūst tagad. Nekad nav par agru mācīt savam bērnam cienīt citus, īpaši sievietes.

Kā sievietei, kura ir cietusi no vardarbības un pazemojošas attieksmes, man ir svarīgi dēlam iemācīt cieņu pret citiem. Mūsdienās ir pārāk daudz vīriešu, kam nav ne jausmas, kā cieņpilni izturēties pret sievieti un kā aizvest viņu vakariņās. Jauki apzināties, ka mans dēls nebūs viens no viņiem."

 

Mūsuprāt, šī ir burvīga doma. Turklāt, tā var darīt arī tēti – mazajām dāmām noteikti patiks aiziet uz randiņu ar tēti smukā uzvalkā.  Pamēģini!


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru