Noderīgs padoms, kā iegādāties Apple produkciju lētāk

3 komentāri

Vai esi dzirdējis par refurbished veikaliem? Tagad arī Rīgā ir tāds!

Sāksim ar to, ka Apple ir ļoti lojāls pret saviem klientiem. Ja esi iegādājies kādu produktu licencētā veikalā un tas garantijas laikā ir saplīsis, darbinieki to salabos vai, atkarībā no tā, cik piņķerīgs ir bojājums, iedos jaunu vietā.

Taču te rodas jautājums. Vai Apple izturas godprātīgi pret dabas resursiem vienkārši mainot bojātas preces pret jaunām? Mums uz šo jautājumu ir arī atbilde: atgrieztie produkti netiek mesti ārā, bet gan sūtīti uz rūpnīcu testēt un novērst defektus. Vēlāk šīs ierīces tiks pārdotas oficiālos Apple veikalos kā refurbished (atjaunotas) preces.

Tiksim skaidrībā, ar ko refurbished produkti atšķiras no parastām lietotām ierīcēm.

Lietota prece (Used) – prece, kas tika lietota noteiktu laiku un tikai tad izlikta veikala skatlogā. Šāda produkta pircējam nav nekādu garantiju par tehnikas stāvokli, tikai pārdevēja goda vārds. Turklāt, pat, ja vizuāli pirkums izskatās labi, pārdevējam visas iespējas noklusēt par tās stāvokli, kas var nebūt tik glaimojošs.

Refurbished – prece, kuru tā vai cita iemesla dēļ  tika atgriezta veikalā, labota, izpētīta, atjaunināta un atkal likta pārdošanā. Produkti vienmēr būs gatavi lietošanai un ar garantiju.

Kādos gadījumos prece kļūst par refurbished:

  • Ja pēc iegādāšanas to atgriež veikalā, piemēram, defekta dēļ, vai tāpēc, ka nepatīk krāsa, vai kļuva žēl iztērētās naudas
  • Ja ierīce tika atgriezta garantijas termiņa laikā
  • Ja ierīce stāvēja veikalā plauktā kā paraugs

Pati būtiskākā lieta, kas atšķir jaunu un refurbished preci, viennozīmīgi ir cena. Šādas pielabotās preces Apple Store veikalā var maksāt par 20-40% mazāk (iepriekšējās sērijas modeļi) un par 15-25% jaunākās paaudzes pārstāvji.  

 

Izrādās arī Latvijā tagad var tikt pie visai izdevīga ābola pirkuma. Veikals MacMacter (Kr. Barona iela 31b, Rīga) ir pirmais refurbished produktu koncepta veikals Baltijā, kurš sadarbojas ar Apple sertificētajiem pārstāvjiem Eiropā. Tas nozīmē, ka pats ražotājs dod garantiju, ka MacMaster pirktie produkti ir kvalitatīvi.

Lai vieglāk noteiktu iekārtas vizuālo un tehnisko stāvokli, MacMaster katram produktam piešķir arī kvalitātes kategoriju. 

JAUNS / Iekārta ir jauna, oriģinālajā iepakojumā un tai ir ražotāja garantija.

A+ / Iekārta ir pielīdzināma jauna produkta vizuālajam un tehniskajam stāvoklim. Iekārtai ir 12 mēnēšu garantija.

A / Iekārta ir ļoti labā vizuālā un tehniskā stāvoklī, tai var būt ļoti minimālas lietošanas pazīmes. Iekārtai ir 12 mēnēšu garantija.

B / Iekārta ir labā vizuālā un tehniskā stāvoklī, tai var būt pamanāmas lietošanas pazīmes (nelieli skrāpējumi, iespiedumi). Iekārtai ir 6 mēnēšu garantija.

C / Iekārta ir viduvējā stāvoklī, tai var būt redzamas lietošanas pazīmes (buktes, skrāpējumi, skrambas, iespiedumi). Iekārtai ir 3 mēnēšu garantija.

Visu kategoriju produktu komplektācijā ietilpst  MacMaster kaste, lādētājs un operētājsistēma.

Turklāt te tu vari arī pārdot savu ierīci, jo veikals uzpērk visa veida Apple produkciju.

Mums šķiet, ka šī ir forša iespēja iegādāties izslavēto un vienkārši stilīgu Apple ierīci par saprātīgāku cenu, un tev?

 

Ko tu domā par refurbished konceptu?

1. Ļoti lietderīgi!
2. Kaut kā aizdomīgi
3. Labāk pilnīgi jauna prece ne no Apple
4. Noteikti iegriezīšos veikalā paskatīties, ko tur piedāvā
5. Interesanti, bet nepirktu
6. Man ir refurbished ierīce
1. Ļoti lietderīgi!
2. Kaut kā aizdomīgi
3. Labāk pilnīgi jauna prece ne no Apple
4. Noteikti iegriezīšos veikalā paskatīties, ko tur piedāvā
5. Interesanti, bet nepirktu
6. Man ir refurbished ierīce

 


Vērts izlasīt
Komentāri