12 mežonīgākie kautiņi Latvijas hokeja vēsturē

4 komentāri

Kad emocijas hokejā iet pāri malām, atliek tikai viens. Tas šajā sporta veidā ir pilnīgi saprotami.

1. "ASK/Ogre" - "Rīga 2000"

2007. gada "Samsung premjerlīgas" sestajā finālspēlē izcēlās pirmais un pagaidām vienīgais gadījums Latvijas hokeja vēsturē, kad kādu spēlētāju par pārkāpumu laukumā aiztur policija. Nonākuši zaudētājos ar 0:2, Ogres hokejisti uzbruka vairākiem "Rīga 2000" spēlētājiem, sitot ne tikai ar rokām, bet arī kājām un nūjām.

Par šiem nežēlīgajiem kautiņiem ogrēnietis Andrejs Lavrenovs tika diskvalificēts uz diviem gadiem, viņa komandas biedri Aleksandrs Terjohins un Dmitrijs Korņilovs - uz gadu, savukārt Māris Grāvītis un rīdzinieki Edijs Brahmanis, Renārs Valters un Ronalds Ozoliņš nevarēja spēlēt mēnesi.

Jāpiebilst, ka pēc diskvalifikācijas izciešanas Lavrenovs izcēlās vēlreiz, 2009. gadā saņemot 5 maču diskvalifikāciju par uzbrukumu pretiniekam gaitenī.

3 komentāri

2. Rīgas "Dinamo" - Čehovas "Vitjaz"

2011. gada 11. decembrī KHL spēles starp Rīgas "Dinamo" un Čehovas "Vitjaz" pēdējās divas minūtes risinājās aptuveni 15 minūšu garumā, jo viesi nu nekādīgi nespēja pieņemt, ka ne tikai atradās zaudētājos ar 0:2, bet arī iepriekš bija zaudējusi kautiņā, kurā izcēlās Rodrigo Laviņš. Mēģinot sarīkot nekārtības, tika uzbrukts pat dinamiešu rezervistu soliņam, tomēr rīdzinieki veiksmīgi atvairīja visas provokācijas.
Komentēt

3. Latvija - Baltkrievija

2016. gada rudenī Latvijas izlases pārbaudes spēle ar Baltkrievijas valstsvienību vienā brīdī pārvērtās par īstu boksa ringu. Interesanti, ka divi no kautiņā iesaistītajiem bija abu komandu vārtsargi - Edgars Masaļskis un Mihails Karnauhovs.
Komentēt

4. Raitis Ivanāns - Džons Mirastī

Iespējams, iespaidīgākā Raita Ivanāna uzvara kautiņā KHL laukumos. Vairākus gadus Džons Mirastī bija pārliecinoši biedējošākais  policists līgā, tomēr cīņā pret mūsu visu laiku spēcīgāko kausli viņam daudz variantu nebija.
Komentēt

5. Artūrs Kulda - Kaspars Daugaviņš

2007. gada 11. februārī OHL mačā ļoti skatāmu un kvalitatīvu kautiņu savā starpā aizvadīja divi latvieši - Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš. Abi gan vēlāk atzina, ka to jau iepriekš bija sarunājuši, lai sev pievērstu uzmanību, tomēr viss tāpat notika pa īstam - vai tad kāds gribētu piekāpties savam draugam dūru cīņā?
Komentēt

6. Jēkabs Rēdlihs - Maksims Ribins

2009. gada 30. oktobris Rīgas "Dinamo" vēsturē ir iegājis kā viens no vissvarīgākajiem datumiem. Šajā dienā rīdzinieki, kas līdz tam ieņēma pēdējo vietu KHL Rietumu konferencē, ar 4:1 uzvarēja līderus Sanktpēterburgas "SKA". Šī spēle iezīmēja pārmaiņas komandas sniegumā, kas rezultējās ar 3:1 uzvaru izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pret Rietumu konferences uzvarētājiem "SKA". Iespējams, tas viss nebūtu iespējams bez šīs lieliskās Jēkaba uzvaras kautiņā ar Ribinu.
Komentēt

7. Vidzemes atklātais čempionāts hokejā

Nav zināms, kādas komandas un spēlētāji ir iesaistīti šajās dūru cīņās, bet viens ir skaidrs - amatieri Vidzemē kauties prot. Turklāt pavēro - pat vārtsargs nebaidās izvicināt dūres!

8. HK Zemgale - Rīga 96

2012.gada 19. decembra spēle Latvijas hokeja virslīgas spēlē starp HK "Zemgale/JLSS" un SK "Rīga 96" mača iznākums bija skaidrs jau pēc divām trešdaļām - Jelgava bija vadībā ar 7:1 (spēle noslēdzās ar 9:2). Visdrīzāk, tieši tāpēc rīdzinieki pēdējo 20 minūšu laikā sarīkoja vairākus kautiņus, tomēr arī tajos fortūna nebija viņu pusē.
Komentēt

9. HK "Rīga" - Minskas "Junostj"

Pašā 2010./2011. gada sezonas ievadā Latvijas hokejam neraksturīgs 5-5 kautiņš izcēlās MHL spēlē. Spēlē, tāpat kā kautiņā, pārāki izrādījās mūsējie, uzvarot ar 7:6.
Komentēt

10. Raitis Ivanāns - Trevors Giliss

Raita Ivanāna karjeras laikā "Dinamo" komandā vieni no galvenajiem mačiem izrādījās tie, kuros bija jāspēlē pret tā laika KHL rupjāko komandu - Čehovas "Vitjaz". Kaut gan šajā kautiņā visdrīzāk bija neizšķirts, pats par sevi tas ir lielisks, turklāt spēlētāju strīds, sēžot katram uz sava noraidīto soliņa, vispār ir zelts.
Komentēt

11. Ogre/Sāga 97 - Jūrmala HASC

Šis dūru vicināšana notika pirms diviem gadiem pašmāju čempionātā, kad viens no jūmalnieku spēlētājiem nesportiski pagrūda ogrēnieti, pēc kā vairāki citi vīri devās aizstāvēt savu komandas biedru. Ne pārāk garš, taču nenoliedzami spēcīgs kautiņš.
Komentēt

12. U12 Krastu kauss

Pamatīgs masu kautiņš izcēlās pērnajā pavasarī starp divām Latvijas jauniešu komandām U12 vecuma grupā Krastu kausa mačā. Vecākiem tribīnēs atlika vien noraudzīties, kā jaunie puiši viens otru pārmāca.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri