Lūk, kā izskatās 20000 vērts ritenis

3 komentāri

Īsts luksus superbaiks.

Vācu autoražotājs ‘Audi’ ir radījis pirmo divriteni kompānijas vēsturē – modeli ‘T1000’. Pats ievērojamākais jaunajā projektā nav nedz tā nosaukums, kas ir tieši tāds pats kā Arnolda Švarcnēgera atveidotā Terminatora modeļa numurs slavenajā filmā, nedz arī fakts, ka šis ritenis atver jaunu lappusi ‘Audi’ vēsturē, bet gan tā ekskluzivitāte. Šie divreteņi būs dārgāki par daudzām jaunām automašīnām!

'T1000' ir izdots īpaši ierobežotā skaitā, tikai 50 eksemplāros. Uz katra riteņa rāmja ir piestiprināta šiltīte ar modeļa numuru, lai tādējādi vēl vairāk izceltu to unikalitāti un ekskluzivitāti.

Tā kā ritenis ir īpaši ekskluzīvs, tāda ir arī braucamā cena. Visiem tiem, kas vēlēsies tikt pie pirmā 'Audi' riteņa, nāksies šķirties 20 tūkstošiem dolāru, kas ir pielīdzināms vidējās klases jaunas mašīnas cenai. 

Pati kompānija šādu cenu pulitiku attaisno ar ekskluzivitāti, trīs gadus ilgo produkta radīšanas procesu un tajā izmantotajiem materiāliem. Ritenis ir radīts no tiem pašiem materiāliem, no kā top ‘Audi’ sacīkšu mašīnas, kā rezultātā tā rāmis sver tikai 790 gramus. Kontekstam - tas ir mazāk, nekā pieci ‘iPhone 6’ telefoni, piemēram. Neskatoties uz neticamo svaru, īpašie karbona šķiedru sakausējumi divriteni padarījuši arī ļoti izturīgu, lai ar bez problēmām to varētu pārvietoties pat pa bezceļiem.

Tā kā īpaši vieglais un izturīgais karbons ir izmantots arī, ražojot citas detaļas, tostarp diskus un stūri, velosipēda kopējais svars ir 5.8 kilogrami.

„Es īpaši labi neorientējos divriteņu specifikācijās, taču inženieri man teica, ka riteņi, kas ir vieglāki par 6 kilogramiem, ir ārkārtīgs retums. Esmu lepns, ka mēs to esam paveikuši un ticu, ka tie, kas iegādāsies šo produktu novērtēs mūsu izcilību arī divriteņu transportlīdzekļu jomā,” komentēja projekta vadītājs Hiširo Nakada. "Šis ir jauns solis kompānijas lepnajā vēsturē, ar kuru jau atkal speram soli priekšā mūsu konkurentiem."

Atskaitot svaru, inženieri lielu uzmanību pievērsuši arī braucamā aerodinamikai, cenšoties tā stūri un sēdekli pielāgot maksimālai gaisa pretestības mazināšanai. Jāpiebilst, ka ja kādam pēkšņi ir radusies vēlme iegādāties šo spēkratu, tam pakaļ būs jābrauc uz Japānu, jo tikai tur tiks pārdoti 'T1000'.


Vērts izlasīt
Komentāri