Izgudrots velosipēdu saslēgs, kas liek zaglim turpat un uzreiz apvemties

3 komentāri

Jā, tu nepārlasījies. Ir arī nopērkams!

Iedomājies: zaglis tuvojas velosipēdam, turot rokā zāģi vai knaibles. Viņš sāk griezt pušu slēdzeni un pēkšņi saņem sejā smirdīga šķidruma šāviņu. Tik ģiftīgu, ka sāk nekontrolējami vemt. Tāds, lūk, sapnis ir jaunas velosipēdu slēdzenes izgudrotājiem.

Viens no tās autoriem. Daniels Idzkovskis, saka, ka viņam “ir piegriezušies velosipedu zagļi.” Pēdējais piliens bija tad, kad kāds viņa draugs noparkoja savu superdārgo elektrisko velosipēdu pie kafejnīcas, iegāja paēst un pēc tam braucamrīku vairs nekad nav redzējis. Ironiskākais ir tas, ka šis cilvēks bija lietojis divus (!!) saslēgus, katru 120 ASV dolāru vērtībā, un viss pa tukšo.

Tai brīdī Daniels dusmās esot nobļāvies – kāpēc tie saslēgi neatšāva zaglim riekstus?!

Atšauti rieksti varbūt ir pārak brutāls risinājums, bet slēdzenes autori beigās nonāca pie mazāk vardarbīgas un pat legālas idejas. “Es sapratu, ka saslēga drošība ir neatrisināma problēma. Daudzi nezina, ka 20 dolāru vērts saslēgs ir bezjēdzīgs. Lai uz kaut ko vispār cerētu, jāpērk saslēgs par vismaz 100 dolāriem.”

Diemžēl, aptuveni tā arī ir – vairumu saslēgu zagļi neitralizē mazāk kā minūtes laikā. “Zagļi domā sekundēs. Tas ir 15 sekunžu ritenis, 20 sekunžu ritenis. Ja tev ir divi Kryptonite saslēgi, tavs ritenis var kļūt par 60 sekunžu riteni.”

Bet kāds tad ir risinājums? Idzkovskis un viņa kolēģis Īvs Perno nākuši klajā ar U-veida saslēgu, kas sastāv no karbona šķiedrām un tērauda, un saslēga iekšpusē ir tukša tvertne, kas satur saspiestu gāzi. Gāzes formulu autori izgudrojuši paši, un sauc to par D_1. Kad kāds iegriež saslēgā par 30%, gāze izlaužas zaglim tieši sejā. 

Interesantākais tomēr ir gāzes iedarbība. Tā momentā izraisa vemšanu un apgrūtina elpošanu. Pašu saslēgu autori vēl testē, taču jau ir paspējuši iztestēt gāzi, un rezultāti ir iepriecinoši: 60 centimetru attālumā iedarbība bija baisa. 99% brīvprātīgo (!) testētāju apvēmās uzreiz. Arī pusotra metra attālumā bija skarbi, un cilvēku reakcija bija nekavējoši atālināties no smakas avota. Nepatīkami esot bijis arī 3 metru attālumā.

Gāze ir izgājusi licenzēšanas procedūru un atzīta par legālu izmantošanai gan ASV, gan ES valstīs.

Tiesa, arī šim saslēgam ir pāris potenciālas problēmas – ja kāds to atmūķē, gāze neiedarbosies. Autori gan plāno izmantot sarežģītu slēdzeni, kuras atmūķēšana prasīs vismaz pusstundu. Tāpat arī krietni pavēmušais zaglis var atgriezties pie velosipēda un pabeigt savu netīro (nu jau daudz netīrāko) darbiņu. Viegli gan nebūšot, jo gāzes šķidrums ievelkas ādā un apģērbā, un turpina iedarboties. Te video:

Šobrīd saslēgam, kas nosaukts par Skunk Lock jeb skunksu saslēgu (skunkss ir vēl smirdīgāks seska radinieks) iespējams atbalstīt un iepriekšpārdošanā iegādāties kopfinansēšanas lapā Indiegogo. Projekts jau savācis divreiz vairāk naudas kā plānots, bet pats saslēgs pircējus sasniegs nākamā gada jūnijā. Lieliski – tieši uz velo sezonu.

 

Avots: theguardian.co.uk.


Vērts izlasīt
Komentāri