25 zāļu tējas, kuras vislabāk vākt jūnijā

20 komentāri

Priekšā tieši garas brīvdienas, lai varētu paspēt!

Runā, ka Līgo svētku laikā jāņuzāles jāļauj plūkt visur; kas to neļauj, to uzskata par ļaunu cilvēku un pat burvi. Lai kā arī nebūtu ar burvjiem, dažiem ārstnieciskiem augiem šis ir labākais vākšanas laiks. Uzzini, kurš ir tev piemērotākais, un rīkojies!

1. Gan sarkanais, gan baltais.

Gan sarkanais, gan baltais.
Āboliņa ziedus pin gan Jāņu vainagā, gan arī vāc smaržīgām un gardām tējām. Skābeno un gardo tēju lieto pret klepu, astmu, iekaisumiem un saaukstēšanos. Āboliņa kompreses lieto arī augoņu un apdegumu sāpju mazināšanai, kā arī smaržīgām tēju vannām.
4 komentāri

2. Atjauno aknas.

Atjauno aknas.
Amoliņš jāžāvē strauji, lai neveidojas iela, kas traucē asins recēšanai. Taču pareizi izžāvēta amoliņa tēja būs lieliska asins šķidrināšanai un žults izdalīšanās veicināšanai. Turklāt, kas īpaši svarīgi, amoliņs ir viens no retajiem augiem, kurš atjauno aknu šūnas!

Lai pagatavotu amoliņu tējas izvilkumu, ņem 2 tējkarotes žāvētu lakstu, aplej ar 2 glāzēm istabas temperatūras ūdeni un atstāj uz 6 stundām ievilkties, tad nokāš. Lieto pa trešdaļai glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas. Lielās devās tēja ir toksiska, tāpēc noteikti to nepārsniedz!
3 komentāri

3. Pret iekaisumu.

Pret iekaisumu.
Ancītis stimulē aknu darbību un palīdz novērst iekaisumus. To lieto arī vielmaiņas uzlabošanai, gremošanas traucējumu novēršanai, žultsakmeņu un zarnu slimību ārstēšanai, tas sekmē brūčaudu veidošanos. Ārēji to var lietot arī kakla un deguna dobumu skalošanai – pretiekaisuma iedarbība palīdzēs.
Komentēt

4. Gardi un smaržīgi!

Gardi un smaržīgi!
Gardais brokastu putras augs, kā izrādās, der arī uzlējumiem. Ar tiem iespējams uzlabot vielmaiņu un stimulēt žults izdalīšanos, kā arī lietot kā sviedrējošu un urīndzenošu līdzekli drudža gadījumā. Savukārt no auzu salmiem sanāks smaržīgas vannas, kuras palīdzēs ar reimatismu sirgstošajiem.
1 komentārs

5. Īstais laiks vākt lapas.

Īstais laiks vākt lapas.
Jūnija vidus ir īstais laiks vākt bārbeļu jaunās lapas. To tēja der žultsakmeņu izvadīšanai un žults sekrēcijai, kā arī pazemina asinsspiedienu. Tā kā tēja ir spēcīga, par tās lietošanu žultsakmeņu gadījumā apjautājies ārstam. To nedrīkst lietot arī grūtnieces, jo tā tonizē iekšējo muskulatūru.
Komentēt

6. Remdē sāpes.

Remdē sāpes.
Brūngalvītes tēju izmanto brūču dziedināšanai, retāk iekšējo asiņošanu apturēšanai, kā arī skalojumos rīkles gala, mutes dobuma gļotādu iekaisumu dziedināšanai. Sievietēm tā noderēs "balto ziedu", kā arī hemoroīdu gadījumā. Svaigu lakstu sulu var izmantot kakla sāpju remdināšanai, rīkles, mutes dobuma čūlu skalošanai, savukārt ārīgi tā kompreses izmanto angīnas un pat difterijas gadījumā.
Komentēt

7. Lieliski smaržo un nomierina.

Lieliski smaržo un nomierina.
Melisas tējai vāc auga lapas un galotnes. Tēja novērš spazmas, nomierina, atslābina nervu sistēmu, pazemina arteriālo asinsspiedienu, mazina sāpes un veicina gāzu izvadīšanu no organisma.
2 komentāri

8. Visgaršīgākā dabas tēja!

Visgaršīgākā dabas tēja!
Piparmētru lapu tējai piemīt antiseptiska un nomierinoša iedarbība. Tā uzlabo asinsriti kapilāros, paplašina sirds asinsvadus, kā arī novērš kuņģa un zarnu darbības traucējumus, gāzu uzkrāšanos, vemšanu, veicina žults sekrēciju. Turklāt tēja ir gluži vienkārši garšīga!
2 komentāri

9. Palīdz ēstgribai un nomierina.

Palīdz ēstgribai un nomierina.
Vībotņu lakstu aktīvās vielas ierosina ēstgribu, stimulē gremošanas trakta dziedzeru sekrēciju, darbojas nomierinoši uz centrālo nervu sistēmu.
Komentēt

10. Visu bērnu "pirmā palīdzība", spēlējoties ārā.

Visu bērnu "pirmā palīdzība", spēlējoties ārā.
Tautā pazīstama kā ceļmallapa, un svaigas lapas – kā labākais līdzeklis asiņošanas apturēšanai un brūču dziedēšanai. Tai ir arī antibakteriāla iedarbība. Savukārt ceļtekas tēja palīdzēs pret pazeminātu kuņģa skābi, gastrītu, zarnu iekaisumu kā arī kuņģa čūlu un iekaisušu žultspūsli.
Komentēt

11. Palīdzēs vēderam.

Palīdzēs vēderam.
Dižzirdzenes tēja mazina sāpes un sekmē atkrēpošanos. To lieto pret vēdera gāzēm, rūgšanas un pūšanas procesu novēršanai un skābes satura palielināšanai kuņģī. Tā arī stiprina nervus un palīdz cīnīties pret bezmiegu.
Komentēt

12. Galvenais – nesajaukt ar citām kosām!

Galvenais – nesajaukt ar citām kosām!
Kosas ievāc naktī vai agri no rīta. Svarīgi to nesajaukt ar citām kosām – meža, purva un pļavas kosu! Tīruma kosas tēju lieto kā diurētisku un asiņošanu apturošu līdzekli. Tas uzlabo asins sastāvu, kā arī palīdz pret plaušu slimībām, tuberkulozi, nierakmeņiem un reimatismu. Novārījumu var lietot arī ārīgi asiņošanas novēršanai un pret matu izkrišanu.
Komentēt

13. Nomierinoša iedarbība.

Nomierinoša iedarbība.
Māteres lakstu tēja regulē sirdsdarbību un nomierina – to var lietot arī pret uztraukumiem un izbīli. Tā pazemina asinsspiedienu, tāpēc to jāuzmanās lietot cilvēkiem, kuriem asinsspiediens jau ir pazemināts.
Komentēt

14. Aptur asiņošanu.

Aptur asiņošanu.
Plikstiņa novārījumam piemīt asiņošanu apturošas īpašības. Tā kā tas izraisa dzemdes muskulatūras savilkšanos, to jāuzmanās lietot grūtniecēm. Novārījums jau izsenis tiek lietots pret iekšējām asiņošanām, nieru un kuņģa slimībām, kā arī vielmaiņas traucējumiem.
Komentēt

15. Pret smagām slimībām un sāpēm.

Pret smagām slimībām un sāpēm.
Retējam piemīt savelkoša, dziedējoša un baktericīda iedarbība. Tēju lieto arī pret urīnpūšļa akmeņiem, tuberkulozi, cingu, aknu slimībām, zarnu slimībām un aizcietējumiem. Palīdz arī sāpīgu menstruāciju gadījumos.
1 komentārs

16. Slavenā jāņuzāle!

Slavenā jāņuzāle!
Skaistā rudzupuķe ir arī veselīga – tā palīdz pret drudzi un saaukstēšanos. To izmanto kā sviedrējošu un diurētisku līdzekli arī nieru, urīnpūšļa slimību un tūsku gadījumos. Ārīgi tās novārījums noderēs acu kompresēm.
Komentēt

17. Iekaisumiem, infekcijām un ādas slimībām.

Iekaisumiem, infekcijām un ādas slimībām.
Lielās strutenes lakstus jāievāc naktī vai agri no rīta. To novārījumam piemīt pretiekaisuma, pretsāpju un žultsdzenoša iedarbība. Strutene palīdz pret baktēriju un sēnīšu infekcijām un pat ļaundabīgiem audzējiem. Novārījums ir arī nomierinošs un palīdz pret krampjiem, taču to nedrīkst pārdozēt, jo tad iedarbība būs pretēja. Ārīgi sulu tradicionāli izmanto pret kārpām un varžacīm.
Komentēt

18. Kamēr ogas vēl gatavojas.

Kamēr ogas vēl gatavojas.
Kamēr gaidi ogas, vari ievākt upeņu lapas. To tējai piemīt pretiekaisuma, sviedrējošas, diurētiskas un pretcaurejas īpašības. Upene mazina reimatisma un podagras sāpes un palīdz novērst vielmaiņas traucējumus.
Komentēt

19. Gremošanas uzlabošanai.

Gremošanas uzlabošanai.
Lakstu tējai piemīt vielmaiņu regulējoša un diurētiska iedarbība. To lieto dažādu gremošanas orgānu darbības uzlabošanai, savukārt ārēji lietots novārījums līdzēs pret galvas ādas seboreju, nātreni un citām ādas slimībām.
Komentēt

20. Un kā smaržo!

Un kā smaržo!
Vaivariņu tēju lieto pret garo klepu un astmu – auga ēteriskās eļļas atvieglo šo slimību simptomus. Tas palīdz arī pret tuberkulozi un iekaisumiem. Turklāt, auga laksti, ievietoti skapī, aizbiedēs visas kodes!
2 komentāri

21. Pret saaukstēšanos un brūcēm.

Pret saaukstēšanos un brūcēm.
Veronikai ir pretsāpju un pretiekaisuma iedarbība, to lieto saaukstēšanās, plaušu tuberkulozes un astmas gadījumos. Savukārt auga eļļas izvilkums palīdzēs strutojošu brūču, apdegumu un ādas niezes gadījumos.
1 komentārs

22. Var izmantot tikko plūktas lapas!

Var izmantot tikko plūktas lapas!
Diždadzis palīdz pret vielmaiņas traucējumiem, kā arī podagras, reimatisma un ādas slimību gadījumos. Tā lapas liek tieši uz sāpošās vietas. Īpaši dadža lapas ir ieteicamas sāpošai galvai, kuņģa sāpēm un dažādām brūcēm. Ar novārījumu mazgājot matus, galvas izsitumi ātri pāriet, sadzīst, arī mati aug labāk un pazūd blaugznas.
1 komentārs

23. Stimulē iekšējās sekrēcijas dziedzerus.

Stimulē iekšējās sekrēcijas dziedzerus.
Stimulē iekšējo sekrēcijas dziedzeru darbību, tāpēc to iesaka aizkuņģa dziedzera darbības uzlabošanai, diabēta gadījumā un lai atvieglotu klimatēriskā sindroma simptomus sievietēm. Palīdz arī pret piena trūkumu mātēm barotājām.
Komentēt

24. Vīriešu veselībai!

Vīriešu veselībai!
Kazrozes lakstu tēja labvēlīgi ietekmē prostatas dziedzera darbību, sekmē nieru un urīnpūšļa attīrīšanos.
Komentēt

25. Uzlabo dzimumfunkciju ;)

Uzlabo dzimumfunkciju ;)
Nauduļa novārījums palīdz pie caurejas un pazemina skābes līmeni. Taču tā svarīgākā iedarbība ir dzimumfunkciju pastiprināšana un menstruālā cikla regulēšana – tēja der gan vīriešiem, gan sievietēm. Svaigas sasmalcinātas lapas liek pie strutainām brūcēm un čūlām, lai attīrītu no strutām un veicinātu sadzīšanu. Šim mērķim var izmantot vannas un brūču skalošanu ar uzlējumu.
Komentēt

 

Avoti: 1, 2, 3, 4, 5.


Vērts izlasīt
Komentāri