Lexus radījuši auto ar cilvēka sirdspukstiem

Komentēt

Tagad ikviens varēs redzēt, kā jūtas šoferis vai blakussēdētājs.

Izrādās, ka 2015. ir tas gads, kurā vienotā organismā tiks savienoti cilvēki un automašīnas. Tā vismaz izskatās, pētot kompānijas ‘Lexus’ jaunāko konceptauto ‘RC F’ jeb 'Sirdspukstu auto', kas braukšanas laikā uz sāniem attēlos… šofera vai blakussēdētāja sirds ritmu.

Visi braucot jūtās līdzīgi

Kaut gan ideja šķiet vienlaikus patiešām aizraujoša un reti dumja, projekta vadītājam Benam Kūperam ir vienkāršs skaidrojums šādas mašīnas konceptam. “Ļoti daudzi tā arī nekad nav braukuši pie sacīkšu auto stūres vai arī kopā ar īstu sporta pilotu, taču, izrādās, ka šādos braucienos gūtās izjūtas ir ļoti līdzīgas tām, ko ikviens izjūt, vadot auto. Protams, braucot godīgi, adrenalīns ir mazāks, taču viss cits ir teju identisks, un mēs vēlējāmies radīt uzskatāmu veidu, kā to parādīt ikvienam.”

Izmantos luminiscējošu krāsu

Cilvēku sirds ritmi uz mašīnas sāniem tiks attēloti, pateicoties īpašai krāsai, kas saules gaismā izskatās vienkārši pelēka, bet tumsā luminiscējas. Izmantojot drošības jostās iestrādātus sensorus un īpašas ierīces, kas durvīs rada elektromagnētisko lauku, uzreiz būs redzama braucēju reakcija uz katru notikumu uz ceļa.

Mašīna kā izmēģinājuma projekts krāsai

Darbs pie jaunā tipa mašīnas izstrādes noticis sešu mēnešu garumā Austrālijā, kur īpašā trasē auto tiks izmēģināts. Šobrīd ‘Lexus’ neplāno šādas specifikācijas ‘RC F’ piedāvāt tirgū, tā vietā mašīna ir kā izmēģinājumu lauks jaunajai krāsai.

“Iespējas ar šo krāsu ir teju neierobežotas. To nākotnē varēs izmantot apģērbos un arhitektūrā, tā varēs gan glābt cilvēku dzīvības, gan arī vienkārši radīt satriecoši skaistus produktus. Tāpat mēs gribam šo konceptu izmēģināt arī ar motocikliem un riteņbraucējiem – iedomājaties, cik labi būtu, ja visi no manām domām vien spētu nolasīt, kurp grasos braukt?” ambiciozos plānus neslēpj Kūpers.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru